Crispin Odey: Není důvod otálet, evropské akcie se dají koupit za hubičku
|

Crispin Odey: Není důvod otálet, evropské akcie se dají koupit za hubičku

Aktuální poselství od investiční legendy z londýnské City Crispina Odeye, portoliomanažera hedgeového fondu, je jasné. Investor proslul nákupem investic, kterých se ostatní báli. Proč se mu zdají evropské akcie tak levné?

Banky Dividendy Euro Evropské akcie Evropské banky
Crispin Odey

"Podle mě už ty obavy trvají tak dlouho, jejich důvody jsou tak jasné a ocenění akcií tak nízké, že nastal čas nakupovat," píše ve svém nejnovějším bulletinu pro investory Crispin Odey.

Krize podle něj dojde svého řešení, což akciím pomůže. Nutná bude především rekapitalizace bank.

Právě akcie evropských bank jsou podle Odeye nejzajímavější, ale po výprodejích se mu líbí také americké finanční instituce.

Odey připouští, že ani geopolitický výhled není veselý, nicméně na současných cenových úrovních investoři mohou počítat s vysokým dividendovým výnosem. Akcie se navíc nabízejí za ceny, které zohledňují vysokou tzv. "marži bezpečnosti".

"Akcie v Evropě mají dividendový výnos 5 až 6 % a mnoho firem má ziskovou marži 20 až 30 procent. To jsou extrémně atraktivní hodnoty, které nezažila celá generace investorů. Navíc by měl pokles eura pomoci řadě evropských vývozců," tvrdí Odey.

Na levné evropské akcie jsme na Investičním webu upozorňovali o minulém víkendu Odey je investiční legendou londýnské City, vydělává nákupem investic, kterých se všichni ostatní bojí dotknout.

Je ovšem pravda, že má ve zvyku kupovat relativně brzy a je takovým "investičním předskokanem". Jen málo lidí si ho troufá následovat.

Historická výkonnost jeho fondů však mluví za vše. Jeho fond pro zámožné investory zahájil činnost v roce 1992. Počáteční vklad 1 000 dolarů by v něm nyní měl hodnotu 9 800 dolarů. Naproti tomu stejná investice do indexu světových akciových trhů by za stejné období vzrostla jen na 4 300 dolarů.

"Většina investorů, než se odhodlá vrátit na trh, chce počkat na vyřešení krize, ale to už akcie tak levné nebudou," shrnuje svoji úspěšnou investiční filozofii Crispin Odey.

Jak obchodovat, když se akcie vydají na jih? Strategie pro pozorné investory

Zdroj: Marketwatch.com