Investice do zlata od 200 korun měsíčně
|

Investice do zlata od 200 korun měsíčně

Česká mincovna 2. října spustila revoluční investiční a spořicí portál ČM AURUM. Díky němu bude moci do zlata investovat opravdu každý. Minimální měsíční vklad je totiž u spoření pouze 200 Kč. Zlato je přitom komoditou, jejíž cena dlouhodobě roste. Jen za posledních pět let se investice do tohoto drahého kovu zhodnotila o 147 %.

Zlato Investování Investiční a pamětní mince a medaile Online investování
Zlaté slitky

Využívat veškerých výhod, jež nový portál nabízí, mohou zákazníci prostřednictvím Zlatého konta. S ním mohou spravovat své zlaté investiční portfolio, online zlato nakupovat, prodávat, ale třeba i uložit v trezorech České mincovny.

"Přestože vše probíhá online, stále se jedná o fyzické zlato, které zákazníkovi dokládáme unikátním výrobním číslem vyraženým na každém slitku. Zlato si může zákazník v případě potřeby kdykoli vyzvednout nebo nám ho odprodat," vysvětluje Kamil Kresta, manažer ČM AURUM.

Spořit ve zlatě

Vedle investic nabízí ČM AURUM i možnost individuálního spoření ve zlatě, které je určeno jak pro zkušenější investory, tak pro širokou veřejnost. Jedná se o průlomový investiční koncept, který se svou podstatou zásadně odlišuje od kolektivních forem. Zákazník může spořit už od dvou set korun měsíčně. Po dosažení cílové částky mu je na Zlatém kontě přeměněna finanční částka na vybraný zlatý slitek nebo zlatou minci.

Po dobu spoření nabízí mincovna uskladnění zlata zdarma. "Spoření ve zlatě je vlajkovou lodí celého portálu. Očekáváme, že o něj česká veřejnost projeví zvýšený zájem. V posledním roce a půl u nás obliba zlata velmi silně narůstá," říká ředitel České mincovny Radek Šulta.

Zájemci mohou investovat na adrese www.cm-aurum.cz do zlatého slitku, investiční mince nebo Smart mince. Výhodnost investice dokládá i vývoj ceny zlata v posledních letech. Investor, který zlato nakoupil v roce 2007, dosáhl zhodnocení 147 % za 5 let. "Ve druhém pololetí minulého roku, kdy zlato dosáhlo svého historického maxima, dokázalo růst o téměř 30 % za 6 měsíců," doplňuje Šulta.

Mezi další klíčové služby dostupné na portálu ČM AURUM patří i zlatý certifikát. Jedná se o cenný papír krytý zlatem vystavený na jméno, ale brzy budou nabídnuty také cenné papíry na doručitele a na řad. Jejich prostřednictvím může zákazník převést práva k zakoupenému produktu na jinou osobu bez nutnosti osobní návštěvy a vyzvednutí zlata z trezoru mincovny.


Česká mincovna sídlící v Jablonci nad Nisou svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska. České mince vyrábí od roku 1993, od závěru roku 1994 vyrazila všechny dosavadní stříbrné a zlaté mince a od roku 1996 i všechny oběžné mince České republiky vydávané Českou národní bankou. Na svém kontě má i ražbu oběživa a mincí z drahých kovů pro cizí státy. Rozvíjí vlastní výrobu pamětních medailí, medailonků, Smart mincí a replik historických platidel. Zabývá se také distribucí zlatých investičních slitků.

Zlatá bula sicilská: Investiční mince s otazníkem
Koncem září vydává ČNB první ze tří mimořádně ražených pamětních mincí o váze jedné unce v právě běžícím pětiletém cyklu. O minci s motivem 800. výročí vydání Zlaté buly sicilské je velký zájem. Investoři očekávají zajímavé zhodnocení, které jim však ČNB a spekulanti mohou překazit.

Pro a proti všech typů investic do zlata
Říká se, že v nouzi poznáte opravdové přátele. Když toto úsloví převedeme do finančního světa, mohlo by znít: "V nouzi poznáte skutečnou investici." Tou je pro mnohé drobné investory v současném nejistém ekonomickém prostředí zlato. V časech ekonomické krize, selhání měnového systému, inflace nebo pádu akciového trhu zlato uchrání tvrdě vydělané peníze nejspolehlivěji.