Akcie pohledem technické analýzy: Mírný optimismus před důležitými zasedáními
|

Akcie pohledem technické analýzy: Mírný optimismus před důležitými zasedáními

V úterý a ve středu zasedá měnový výbor amerického Fedu, evropští politici se chystají na další summit, ale tradery zajímají technické úrovně. Evropské, německé i americké akcie před sebou nemusejí mít špatný týden.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500

Index se po krátkém zaváhání vrátil k 50dennímu klouzavému průměru, který nyní působí jako úroveň odporu. MACD jasně roste a drží se nad spouštěcí linií, ROC20 vyskočilo nad nulu a vydalo nákupní signál, RSI zastavilo chvilkový pokles na hranici 50 bodů a pokračuje v růstu.

Situace na technických indikátorech nadále vypadá pozitivně, což bude nejspíše tlačit index výše. Očekáváme, že se během tohoto týdne dostane až k lokálnímu vrcholu ze začátku listopadu okolo 1 430 bodů.

S&P 500 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Katastrofa se zatím nekoná, politici mají ještě pár týdnů čas
Index S&P 500 je ve fázi vyčkávání. Přestože dokázal v posledním listopadovém týdnu prolomit rezistenci 1 400 až 1410 a uzavřel mírně nad 50denním klouzavým průměrem, pokračování rally se nekonalo. Nadšení z tradičně dobrého prosince vyprchává a během čekání na zprávy z jednání o fiskálním útesu se indikátory změnily na neutrální.

DAX

Indexu se podařilo překonat předchozí trojnásobný vrchol okolo 7 437 bodů, který nyní působí jako úroveň podpory. 20denní klouzavý průměr protíná 50denní zespodu. MACD pokračuje v růstu (nad spouštěcí linií) a udržuje si svůj odstup. ROC20 se vyvíjí víceméně do strany v mírně pozitivním pásmu, RSI se na chvilku dotklo hranice překoupenosti (na 70 bodech).

Technické indikátory jsou celkově lehce pozitivní, pomalu ale začíná hrozit překoupenost. Očekáváme, že index má nyní před sebou konsolidaci nad předchozím trojnásobným lokálním maximem (na 7 437 bodech).

DAX - technická analýza

DJ EuroStoxx 600

Index se dokázal probojovat až k Fibonacciho 50% úrovni zpětného pohybu. MACD pokračuje v růstu, stále se nachází nad spouštěcí linií, obě ROC jsou lehce v plusu, RSI trochu kleslo, ale stále v pozitivním teritoriu a ještě s prostorem k hranici překoupenosti (70 bodů).

Celkově jsou technické indikátory pozitivní a budou pravděpodobně tlačit index výše nad nejbližší úroveň odporu. Očekáváme, že index v průběhu tohoto týdne bude testovat Fibonacciho 50% úroveň zpětného pohybu. Její překonání by indexu poskytlo silnou základnu pro případný další růst, naopak pokles pod by mohl vyvolat korekci nedávných zisků.

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza

Které akcie budou v Praze zajímavé letos v prosinci?
Pražská burza si v listopadu připisuje zisk přes 2 %, když se dařilo především akciím Erste Group Bank, a naopak ztrácel ČEZ a z malých emisí především KIT digital. Martin Loos z brokerjetu České spořitelny shrnuje dění na českém trhu a nabízí výhled na obchodování s akciemi na pražské burze do konce roku.