Ve stínu jablíčka: Google na burze neztrácí lesk ani pod Larrym Pagem
|

Ve stínu jablíčka: Google na burze neztrácí lesk ani pod Larrym Pagem

V posledních dnech investory z technologického sektoru nejvíce okouzlují akcie Applu - nový cenový rekord, nejhodnotnější firma na světě a tak dále. Akcie Googlu ovšem v posledních týdnech také předvádějí impozantní růst - od svého lokálního minima 14. června posílily již o 20 %.

Světové akcie Facebook Apple Alphabet (Google)

Před zhruba rokem a půl se řada investorů obávala, co bude znamenat návrat Larryho Page do pozice šéfa společnosti. Akcie ztrácely, několik kvartálů se pohybovaly jako na houpačce, ovšem poslední týdny jim velice svědčí. Pod Larrym Pagem tak titul zhodnotil již o 15 %.

Přitom Page například prosadil takzvaný split akcií Googlu, aby získal ještě větší kontrolu nad firmou. Ta navíc na rozdíl od Applu v posledních letech přichází spíše s "hračičkami" než s produkty, které zajistí to hlavní - růst zisku. Připomeňme Google brýle nebo auto bez řidiče.

Ovšem společnost provozující nejznámější internetový vyhledávač může v posledních týdnech těžit například z neúspěchu Facebooku po jeho IPO - z akcií Zuckerbergovy firmy odtekly již desítky miliard dolarů, které zřejmě zčásti našly uplatnění i v akciích Googlu.

Akcie Googlu v době, kdy firmu znovu vede Larry page

Dvě firmy, které Apple nenechá zemřít, a jedna, kterou právě zabil
S Googlem to v poslední době nevypadá vůbec dobře, soudní spor se společností Oracle sice vyhrál, ale dlouhodobý výhled není nic moc. Nedávná světová konference Applu v San Francisku mnohé ve skepticismu vůči Googlu jen utvrdila.

1 000 USD za akcii: Protne cílovou pásku jako první Google, nebo Apple?
Obě nově vyplácejí dividendu, jsou lídry mobilního trhu a soupeří v mnoha odvětvích. Řeč je o Applu a Googlu. Akcie obou firem se obchodují okolo 600 USD a nejednoho odborníka i příznivce těchto společností jistě napadlo, která z akcií jako první protne tisícidolarovou metu. Aktuálně to vypadá spíše na Google. Proč?

Jak vydělat na tom, co je zadarmo?
Jak vydělává Google nebo internetové porno, když nic nestojí? Věděli jste, že vám lidi můžou poslat 25 milionů dolarů za něco, co můžou používat i bezplatně? Provozovatel Wikipedie už to ví.