Silná zbraň Googlu: Android válcuje největší konkurenci
|

Silná zbraň Googlu: Android válcuje největší konkurenci

Google v září aktivuje 1,3 milionu zařízení s operačním systémem Android denně. V červenci to bylo "jen" 900 tisíc. Například Apple ve druhém kvartálu prodal 46,4 milionu zařízení s operačním systémem iOS, tedy zhruba 515 milionů denně. Srovnání není úplně přesné - u Applu jde o čísla za minulé období, navíc prodeje nejsou totéž co aktivace, mohou být aktivovány i starší přístroje, přesto je evidentní, že Apple Androidu ani nešlape na paty. Android má náskok v Číně, Apple se jistě bude snažit ho co nejdříve dohnat.

Apple Alphabet (Google) Mobilní telefony
Android - počet denních aktivací

Ve stínu jablíčka: Google na burze neztrácí lesk ani pod Larrym Pagem
V posledních dnech investory z technologického sektoru nejvíce okouzlují akcie Applu - nový cenový rekord, nejhodnotnější firma na světě a tak dále. Akcie Googlu ovšem v posledních týdnech také předvádějí impozantní růst - od svého lokálního minima 14. června posílily již o 20 %.

Dvě firmy, které Apple nenechá zemřít, a jedna, kterou právě zabil
S Googlem to v poslední době nevypadá vůbec dobře, soudní spor se společností Oracle sice vyhrál, ale dlouhodobý výhled není nic moc. Nedávná světová konference Applu v San Francisku mnohé ve skepticismu vůči Googlu jen utvrdila.

Zdroj: Google