Dvanáctiletý býčí trend na trhu se zlatem bude pokračovat, hranicí je 2 075 USD za unci
|

Dvanáctiletý býčí trend na trhu se zlatem bude pokračovat, hranicí je 2 075 USD za unci

Cena zlata se zvýšila ve všech 12 letech nového tisíciletí. Podle Saxo Bank by býčí trh na zlatě letos měl ještě vydržet, především díky velkému množství peněz od centrálních bank, které proudí na trh.

Zlato Výhled na rok 2013

"Podle nás se zlato dočká prolomení cenové úrovně 1 800 USD za trojskou unci až později v tomto roce. V prvním čtvrtletí se bude jeho průměrná cena pohybovat kolem 1 740 USD. Naším horním cílem pro rok 2013 zůstává 2 075 USD. Uvědomujeme si však i riziko, že si zlato s investory zahrává - čím dál více jde o emoce, podobně jako v případě nekonečného kvantitativního uvolňování. Další pokles ceny by tak znamenal spíše bolestnou obchodní zkušenost, protože důvěra v dlouhé pozice začíná dostávat trhliny," míní Ole Hansen, stratég ze Saxo Bank.

Zhodnocení zlata od začátku století

Zažije letos zlato první pokles ceny v tomto tisíciletí?
Letošní rok by pro zlato mohl být po dvanácti letech kladných výnosů prvním, kdy dojde ke zvratu. K tomu by mohl přispět i obrat v politice tištění peněz v americkém Fedu. Stále se zlepšující data z americké ekonomiky donutí trhy, aby se připravily na ukončení kvantitativního uvolňování. A to zvrátí i důvěru investorů v nakupování drahých kovů.

Investiční fórum: Výhled na trh s komoditami v letošním roce
Michala Moravcová, analytička ze společnosti Bossa, Martin Kujal, portfoliomanažer J&T Komoditního fondu, Kamil Kresta, manažer společnosti Aurum Česká mincovna, a Daniel Kadaník, produktový manažer Privátního bankovnictví UniCredit Bank. To byla silná sestava komoditního panelu na nedávném, v pořadí již třetím Investičním fóru. Jejich názory na trh s komoditami mohou být inspirací i pro drobné investory, kteří chtějí svá portfolia obohatit o doporučený díl zlata a dalších kovů a surovin.

Zdroj: Saxo Bank