Týden na trzích podle burzovních grafů: Mírný růst nastavení grafu nezměnil, podpora na 200denním průměru vydržela

Zdá se, že ať se stane na trzích cokoli, a to z technického i fundamentálního hlediska, index S&P 500 to z jeho více než půlročních mantinelů nedostane. Nastavení cenového grafu tak zůstává neutrální.
S&P 500
Support na 200denním klouzavém průměru sice intradenně nevydržel, ale v týdenním horizontu opět aktuální cenu podpírá. Poměry put a call opcí na trhu nedávno vydaly nákupní signály, nyní ale opět spíše oslabují v prospěch pesimističtějšího výhledu. Růst indexu není podporován velkým množstvím titulů, poklesů jednotlivých akcií bylo více než růstů v pěti z posledních šesti obchodních seancí.
Nejbližší hladina podpory je na 200denním klouzavém průměru a nezávisle na tom i v rozmezí 2 080 až 2 070. Níže je pak silný support okolo 2 040. Směrem nahoru je prostor omezen rezistencí okolo historických maxim (2 135).
VIX
V týdenním vyjádření index volatility VIX nic velkého nepředvedl, jeho středeční prudký návrat z více než 16 bodů níže lze ale považovat za býčí signál pro akcie.
Závěr
Americké akcie ustály i dvojnásobné oslabení čínské měny v úvodu týdne. Výsledková sezóna v polovině srpna téměř končí, důležité budou pouze výsledky velkých maloobchodních řetězců, které mohou prozradit mnohé o vývoji spotřebitelské poptávky, pro americkou ekonomiku klíčové. Trh den co den řeší, zda Fed zvýší základní úrok již v září, po intervenci Čínské lidové banky proti jüanu opět zesílily hlasy hovořící pro posun prvního zvýšení sazeb v USA za devět let.
Výhled pro akcie zůstává neutrální, argument pro pokles v pondělí se v úterý mění pro důvod růstu cen akcií. Historie naznačuje, že by zvýšení sazeb v USA pro tamní akcie nemělo znamenat (ve smysluplném horizontu několika měsíců) žádný problém, protože síla ekonomiky má opodstatňovat další zpevňování akcií. V divadle, jehož hlavními herci jsou centrální bankéři, ale může překvapit každý další obraz.
Aktuality

