Burzovní kalendář (2. 1. - 6. 1. 2017)
|

Burzovní kalendář (2. 1. - 6. 1. 2017)

Loni zažily americké akcie nejhorší začátek roku v historii. Letos se podle všeho investoři něčeho podobného bát nemusejí. Trump faktor již sice na dění na trzích nemá tak velký vliv, z ekonomiky ale na trhy chodí celkem uspokojivá data. V prvním lednovém týdnu se investoři zaměří hlavně na americkou nezaměstnanost, pozornost ale budou věnovat také zápisu z posledního zasedání Fedu nebo sérii indexů nákupních manažerů.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Uplynulý týden na finančních trzích mnoho nového nepřinesl. Aktivita investorů byla utlumená, a pohyby indexů tak podle analytiků lze jen těžko hodnotit. "Někteří investoři se před koncem roku pokoušeli rebalancovat portfolia, a to při slabé aktivitě hýbalo cenami," říká Steve Sosnick ze skupiny Timber Hill/Interactive Brokers.

Z ekonomických údajů investory v posledním týdnu více zaujaly pouze data z amerického realitního trhu, japonská inflace a americká zpráva o počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Americké akcie prožily úspěšný rok. Index Dow, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, zakončil poslední prosincovou seanci na 19 762,60 bodu, a od začátku roku si tak připsal 13,42 %. Širší index S&P 500 od začátku roku zpevnil o 9,54 % a index technologického trhu Nasdaq Composite přidal 7,5 %.

Index52. týdenprosinec4. čtvrtletí2. pololetírok 2016
DJIA-0,86 %+3,34 %+7,94 %+10,22 %+13,42 %
S&P 500-1,1 %+1,82 %+3,25 %+6,67+9,54 %
Nasdaq Composite-1,46 %+1,12 %+1,34 %+11,16 %+7,5 %

Americké akcie zaznamenaly prudký růst po listopadovém zvolení republikánského kandidáta Donalda Trumpa prezidentem Spojených států. Investoři totiž doufají, že Trumpovy plány na snižování daní a zvyšování výdajů na infrastrukturu podpoří hospodářský růst Spojených států.

Začátek roku přitom zrovna slibně nevypadal. Pro americké akciové indexy byly první lednové dny dokonce nejhorším začátkem roku v historii. Index Dow v prvním lednovém týdnu spadl o 6,19 %, S&P 500 odepsal 5,96 % a Nasdaq Composite přišel o 7,26 %. Propad cen akcií vyvolaly turbulence na světových trzích, za kterými stály obavy o sílu čínské ekonomiky a stabilitu čínských burz. Během roku ale z Číny začala chodit lepší ekonomická data a nejistota a obavy vyšuměly do ztracena.

Dolar v závěru roku kvůli prudkému poklesu obchodní aktivity na devizových trzích výrazně klesl, za celý rok však americká měna celkově posílila čtvrtý rok po sobě. Index dolaru ke koši šesti měn od začátku ledna přidal 3,5 %. Euro k dolaru od začátku roku 2016 ztratilo tři procenta, což představuje již třetí celoroční oslabení v řadě.

Dolar dosáhl celého letošního přírůstku po listopadovém zvolení republikánského kandidáta Donalda Trumpa prezidentem Spojených států. Od té doby si jeho index připsal 4,3 % díky očekávání, že Trumpova rozpočtová politika povede ke zvyšování úrokových sazeb americké centrální banky.

K japonskému jenu dolar za celý rok 2016 oslabil o zhruba tři procenta, a vykázal tak v tomto páru první celoroční ztrátu za pět let. Britská libra za sebou má nejhorší rok za osm let, k dolaru ztratila přes 16 %. Nohy jí podrazilo červnové rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii. Z ostatních měn na dolar letos nejvíce ztratilo mexické peso, které v obavách z Trumpova zvolení prezidentem spadlo o zhruba 20 %. Čínský jüan k dolaru ztratil asi sedm procent.

Výkonnost evropských akcií byla ve srovnání s USA slabší, neplatí to ale bez výjimky. Zatímco celoevropský index STOXX Europe 600 od začátku ledna klesl o 1,2 %, britský FTSE 100 vyskočil o 14,43 %. Podle analytiků byl příčinou vzestupu britských akcií pád libry po červnovém referendu o odchodu Británie z Evropské unie. Slabá libra totiž pomohla britským firmám orientovaným na vývoz.

Francouzský CAC 40 v roce 2016 posílil o 4,86 % a německý DAX přidal 6,87 %. Černou ovcí evropských burz byla Itálie - index milánské burzy FTSE MIB v obavách z problémů italských bank a celé ekonomiky Apeninského poloostrova ztratil od začátku ledna do konce prosince 10,2 %.

Index52. týdenprosinec4. čtvrtletí2. pololetírok 2016
STOXX Europe 600+0,4 %+5,68 %+5,39 %+9,56 %-1,2 %
FTSE 100+1,06 %+5,29 %+3,53 %+9,82 %+14,43 %
DAX+0,27 %+7,9 %+9,23 %+18,6 %+6,87 %
CAC 40+0,47 %+6,2 %+9,31 %+14,75 %+4,86 %

Index PX, hlavní benchmark pražské burzy, za celý rok klesl o 3,63 %. Mezi nejziskovější tituly patřily MONETA Money Bank a Unipetrol. Naopak akcie Kofoly ČeskoSlovensko přišly o čtvrtinu hodnoty a cenné papíry VIG klesly o 17 %. V roce 2015 ztratily české akcie podle indexu PX zhruba procento a v roce 2014 téměř pět procent. Index PX-TR, který je očištěný o dividendy, naopak od začátku ledna přidal 1,76 %, a potvrdil tak pověst pražské burzy coby dividendového trhu.

Největším poraženým byly akcie Kofoly ČeskoSlovensko (-26 %), za čímž je nepříliš povedený úpis akcií a nízká likvidita. Nedařilo se ani pojišťovně VIG (-17 %), která i přes výrazný růst v závěru roku nedokázala odmazat propad, který přišel po oznámení odpisu nehmotných aktiv a zklamání z dividendy. Komerční banka (-11 %) také investory zklamala snížením očekávaného výplatního poměru dividendy po zvýšení kapitálových požadavků ze strany ČNB.

Dařilo se naopak Unipetrolu (+15 %), který obnovil plný výkon po velké havárii z roku 2015 a po dlouhé době oznámil dividendu. S dvouciferným ziskem zakončily rok také akcie firmy Stock Spirits (+11 %), které se konečně podařilo stabilizovat tržní podíl v Polsku.

Pražská burza se v roce 2016 po letech konečně dočkala nového titulu, který zvýšil likviditu a přilákal na trh nové investory. MONETA Money Bank, jež vznikla přejmenováním z GE Money Bank, vynesla investorům, kteří její akcie koupili hned po květnovém vstupu na burzu, více než 20 %. I ti, co akcie Monety dokupovali v poslední tranši, neprodělali. Navrhovaná dividenda Monety je navíc nejvyšší na pražské burze.

Tradičně "nejobjemnější" společnosti domácího trhu, tedy akcie s největšími objemy obchodů, letos svým dlouhodobým podílníkům mnoho radosti nepřinesly. U akcií Komerční banky, Erste Group Bank a energetické skupiny ČEZ se nejvíce vyplatila strategie využití propadů na několikaměsíční minima, když se situace na trzích vyhrotila, jako tomu bylo v případě pádu ropy v únoru nebo když Británie dobrovolně odhlasovala v referendu své vystoupeni z EU. Akcie ČEZ za rok klesly o 3,7 %, Erste Group Bank odepsala 2,7 %.

Rok 2016 byl zřejmě posledním pro akcie těžařské firmy NWR. Titul byl kvůli žádosti o restrukturalizaci dceřiné firmy OKD stažen z obchodování a podle analytiků se na trh již nevrátí. Hodnota akcií NWR je de facto nulová.

Index52. týdenprosinec4. čtvrtletí2. pololetírok 2016
PX+0,53 %+4,58 %+6,72 %+12,82 %-3,63 %
PX-TR+0,53 %+4,58 %+6,87 %+13,18 %+1,76 %
Americké akcie rok zakončily poklesem, od začátku ledna ale všechny tři hlavní indexy výrazně zpevnily
Americké akcie prožily úspěšný rok. Index Dow Jones, který zahrnuje třicet předních amerických podniků, uzavřel páteční obchodování na 19 762,60 bodu. Od začátku roku si tak připsal 13,42 %. Americký dolar zaznamenal vůči koši předních měn již čtvrtý roční nárůst za sebou.
Evropské burzy v pátek skončily v plusu, britské akcie znovu přepisovaly historii
Evropské akciové trhy v poslední seanci roku 2016 uzavřely v pozitivním pásmu. Index britských akcií FTSE 100 v pátek opět vytvořil nové zavírací i historické maximum.
Pražská burza v závěru týdne mírně zpevnila, za celý rok klesla o necelá 4 %
Pražská burza se v pátek odrazila od čtvrteční ztráty, když si index PX připsal 0,22 % na 921,61 bodu. Dařilo se akciím energetické skupiny ČEZ, Komerční banky a nápojářské společnosti Kofola ČeskoSlovensko. Nepříjemné vzpomínky na poslední seanci roku budou mít akcionáři mediální firmy CME a textilky Pegas Nonwovens. Zobchodovaný objem byl v pátek podobný jako v celém týdnu, tedy zhruba 230 milionů Kč.

Světové ceny ropy zůstaly na konci roku bez větších změn, za celý rok 2016 však stouply zhruba o polovinu, což představuje jejich nejvyšší přírůstek od roku 2009. K oživení cen po dvou letech propadů nejvíce přispěla dohoda ropného kartelu OPEC a dalších zemí o omezení těžby, které by mělo zmírnit globální přebytek zásob a nabídky suroviny na trhu.

Zlato od začátku roku přidalo přibližně 8 % a cena stříbra za celý rok stoupla o více než 15 %

Několik úžasně přesných predikcí na rok 2016 aneb Zvítězí jednou rozum nad marketingem?
Většina předpovědí vývoje na finančních trzích dopadá všelijak, jen ne úspěšně. Krátká paměť a pošetilost investorů ale způsobuje, že je o ně stále zájem. Na několika příkladech si ukažme, jak míra zbytečnosti čtení tržních předpovědí stoupá s přesností těchto predikcí.
Rok 2016 byl obyčejný. Uvažujte v dekádách, ne letech
Letošní rok byl na finančních trzích v mnoha ohledech mimořádný. Přesto se do historie zapíše jako úplně obyčejný.

Výhled

První lednový týden začne zlehka, velké množství trhů si totiž v pondělí bude nahrazovat novoroční volno, které tentokrát spolkl víkend. Zavřené zůstanou burzy na Novém Zélandu, v Austrálii, Číně, Hongkongu, Japonsku, Spojeném království, USA nebo Kanadě a Rusku. Trhy v Japonsku a na Novém Zélandu zůstanou zavřené i v úterý, jinak již ale bude vše probíhat standardně.

Speciál IW: Výhled na rok 2017 na jednom místě
Na prahu roku 2017 nemůže chybět přehled toho nejzajímavějšího, co nabízejí výhledy na příštích dvanáct měsíců.

Z ekonomických dat vyjdou v týdnu indexy nákupních manažerů, a to jak za zpracovatelský sektor, tak za sektor služeb. Dále budou investoři vyhodnocovat německou inflaci a nezaměstnanost nebo inflační statistiku eurozóny. Kromě toho vyjde také zápis z posledního zasedání americké centrální banky.

Vrcholem prvního lednového týdne budou páteční data z amerického trhu práce. Analytici čekají, že celková míra nezaměstnanosti v USA v prosinci stoupla z 4,6 % na 4,7 %. Mimo zemědělství podle analytiků v prosinci vzniklo zhruba 175 tisíc pracovních míst (v listopadu vzniklo 178 tisíc míst). Průměrná hodinová mzda by se pak měla proti listopadu zvýšit o 0,3 % (listopad: -0,1 %).

V ČR dojde na bilanci státního rozpočtu za prosinec a celý rok 2016, průmyslovou výrobu, zprávu o vývoji HDP, stavební výrobu, výsledek mezinárodního obchodu, zprávu ČNB o vývoji devizových rezerv a zápis z posledního jednání bankovní rady ČNB.

Hospodářské výsledky na začátku roku zveřejní ruský plynárenský kolos Gazprom a v USA se kvartálními hospodářskými čísly pochlubí řetězec restaurací Sonic, výrobce osiv a hnojiv Monsanto, výrobce alkoholických nápojů Constellation Brands nebo řetězec lékáren Walgreens Boots Alliance.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 2. ledna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 2. ledna a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

"Rychlý povolební růst akcií v USA se zastavil. Je na spadnutí korekce? Bylo by logické, kdyby se ceny vrátily o nějakých 5 %. Poslední tři roky se leden nevydařil – v roce 2014 uzavřely akcie v USA se ztrátou 3,6 %, v roce 2015 odepsaly 3,1 % a loni dokonce 6,4 %," naznačuje v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web možný vývoj na začátku roku opční obchodník Josef Košťál.

S&P 500 - technická analýza

Výhled pro jednotlivé dny

Pondělí bude v Evropě dnem indexů nákupních manažerů, vyjdou finální prosincové ukazatele za zpracovatelský sektor. Žádná další významná data se neočekávají. Aktivita na trzích by ještě měla být nižší, zavřené totiž zůstanou burzy na Novém Zélandu, v Austrálii, Číně, Hongkongu, Japonsku, Spojeném království, USA, Kanadě či Rusku.

V noci na úterý Čína pošle na trh index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru a dopoledne vyjde ve Francii předběžná inflační statistika za prosinec. Zprávu o vývoji spotřebitelských cen vydá i Německo, které doplní ještě zprávu z trhu práce. Index nákupních manažerů za zpracovatelský sektor vydá i Británie a Česko zveřejní bilanci státního rozpočtu za prosinec a celý rok 2016. Odpoledne vyjdu PMI za zpracovatelský sektor od společnosti Markit a institutu ISM ve Spojených státech a ukazatel na trh pošle také Kanada. USA se kromě toho pochlubí ještě statistikou výdajů ve stavebnictví. Obchodovat se v úterý nebude v Japonsku a na Novém Zélandu.

Středa bude patřit finálním prosincovým indexům nákupních manažerů v sektoru služeb a konečným kompozitním PMI. Údaje vyjdou v Japonsku a v jednotlivých zemích starého kontinentu. Británie zveřejní index za stavební odvětví. Vedle PMI budou investoři v Evropě vyhodnocovat francouzský index spotřebitelské důvěry, španělskou statistiku nezaměstnanosti, zprávu o objemu úvěrů poskytnutých britským spotřebitelům či inflační statistiky eurozóny a Itálie. V USA vyjdou statistika žádostí o hypotéku, ISM index aktivity pro oblast New Yorku a Fed večer zveřejní zápis z posledního zasedání svého měnového výboru, na němž bylo rozhodnuto o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 0,5-0,75 %. Dále ještě večer ropný institut API přidá týdenní zprávu o vývoji zásob ropy na americkém území a automobilky budou informovat o svých prodejích v USA.

V noci na čtvrtek zveřejní Čína index nákupních manažerů v sektoru služeb. Dopoledne odtajní ukazatel Spojené království a odpoledne se připojí i Spojené státy. Eurozóna přidá index cen výrobců a ve Spojených státech vyjdou kromě PMI od společnosti Markit a institutu ISM ještě pravidelná týdenní zpráva o počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti, údaje o počtu propuštěných zaměstnanců od konzultační společnosti Challenger, Gray & Christmas, pravidelné týdenní zprávy o vývoji zásob ropy a zemního plynu na americkém území od vládní energetické agentury EIA a agentura ADP vydá zprávu o prosincové tvorbě pracovních míst v soukromém sektoru.

V noci na pátek bude Čína informovat o vývoji devizových rezerv, Německo se dopoledne pochlubí zprávami o maloobchodních tržbách a továrních objednávkách, Francie se přidá s výsledkem obchodní bilance a eurozóna odtajní statistiku maloobchodních tržeb a sérii indexů důvěry v ekonomiku měnové unie. Hlavní událostí dne bude zveřejnění zprávy z amerického trhu práce, investoři budou vyhodnocovat celkovou míru nezaměstnanosti, čísla o tvorbě pracovních míst, míru participace či vývoj mezd. Data z trhu práce odtajní také Kanada, která ještě, stejně jako Spojené státy, bude informovat o výsledku obchodní bilance. V Česku den ozvláštní zápis z posledního zasedání ČNB a navečer budou investoři vyhodnocovat ještě pravidelnou týdenní zprávu společnosti Baker Hughes o změně počtu aktivních vrtů pro těžbu ropy a zemního plynu na americkém území. Důležité bude rovněž zasedání obou komor amerického Kongresu, na němž bude oficiálně potvrzeno zvolení Donalda Trumpa příštím americkým prezidentem.

O výhled na první obchodní týden nového roku jsme požádali analytika z České spořitelny Michala Skořepu.

 

Posilování akcií nemusí vydržet dlouho, mrtvých koček už bylo
Posilování akcií nemusí vydržet dlouho, mrtvých koček už bylo
před 19 minutami

Posilování akcií nemusí vydržet dlouho, mrtvých koček už bylo

Odraz akcií z březnových minim sice investorům vrací do žil optimismus, ten ale může být předčasný. Rychlý růst cen...
Světové akcie Americké akcie S&P 500
Co musíte ráno vědět (9. dubna)
Co musíte ráno vědět (9. dubna)
00:00

Co musíte ráno vědět (9. dubna)

Jak se ve středu dařilo akciím na světových trzích, jak by koronavirus mohl americkou ekonomiku zasáhnout podle...
Musíte vědět
Americké akcie ve středu po odstoupení Sanderse z boje o Bílý dům…
Americké akcie ve středu po odstoupení Sanderse z boje o Bílý dům…
včera v 22:30

Americké akcie ve středu po odstoupení Sanderse z boje o Bílý dům výrazně posílily

Americké akcie ve středu zpevnily. Pomohla jim naděje, že koronavirová epidemie v USA je blízko vrcholu. Odstoupení...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Středa na trzích (8. dubna 2020): Evropské akciové indexy zakončily…
Středa na trzích (8. dubna 2020): Evropské akciové indexy zakončily…
včera v 22:15

Středa na trzích (8. dubna 2020): Evropské akciové indexy zakončily den smíšeně, americké indexy výrazně zpevnily

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo ve středu pod nulou. Dopoledne indexy ztráty mírně...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Evropský výrobce letadel Airbus sníží výrobu v průměru o třetinu
včera v 20:57

Evropský výrobce letadel Airbus sníží výrobu v průměru o třetinu

Evropský výrobce letadel Airbus ve středu oznámil, že sníží výrobu v průměru o třetinu, aby se přizpůsobil poptávce....
Airbus Evropské akcie Doprava
Nissan, Mazda a Mitsubishi pošlou domů 20 000 Japonců
včera v 18:09

Nissan, Mazda a Mitsubishi pošlou domů 20 000 Japonců

Automobilky Nissan Motor, Mazda Motor a Mitsubishi Motor chtějí na nucenou dovolenou poslat 20 000 japonských...
Auta Japonsko Koronavirus
Evropské akcie se ve středu na směru neshodly, některé indexy se v…
Evropské akcie se ve středu na směru neshodly, některé indexy se v…
včera v 18:00

Evropské akcie se ve středu na směru neshodly, některé indexy se v závěru seance po celém dni v minusu dostaly nad nulu

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo ve středu pod nulou a indexy se v červených číslech...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 255 bilionů USD
včera v 17:30

IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 255 bilionů USD

Globální dluh napříč všemi sektory v loňském roce stoupl na rekordních 255 bilionů USD a překonal 322 % hrubého...
Zadlužení Světová ekonomika Koronavirus
Pražská burza ve středu potřetí v řadě posílila, nad nulou se udržela…
Pražská burza ve středu potřetí v řadě posílila, nad nulou se udržela…
včera v 16:50

Pražská burza ve středu potřetí v řadě posílila, nad nulou se udržela navzdory poklesu cen akcií finančních společností

Pražská burza ve středu potřetí v řadě vzrostla, index PX posílil o 0,89 % na 827,66 bodu. Dařilo se mediální CME,...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Michl: Propad HDP by se podle spotřeby elektřiny blížil 10 %
včera v 16:38

Michl: Propad HDP by se podle spotřeby elektřiny blížil 10 %

Kdyby se ekonomická aktivita v České republice měřila spotřebou elektřiny očištěnou o vliv teplotních výkyvů,...
ČNB Česká ekonomika HDP
Sněmovna schválila vyšší podíl strukturálního deficitu na HDP
včera v 16:08

Sněmovna schválila vyšší podíl strukturálního deficitu na HDP

Sněmovna dnes ve stavu legislativní nouze schválila i přes kritiku opozice vládní novelu zákona o rozpočtové...
Rozpočet HDP Koronavirus
Maďarsko podle vlády vydá na boj s koronavirem 20 % HDP
včera v 15:56

Maďarsko podle vlády vydá na boj s koronavirem 20 % HDP

Maďarsko investuje do boje proti koronaviru dvacet procent svého hrubého domácího produktu. Podle agentury MTI to ve...
Maďarsko Koronavirus HDP
Nizozemský pivovar Heineken se potýká s dopady koronaviru
včera v 15:42

Nizozemský pivovar Heineken se potýká s dopady koronaviru

Nizozemská společnost Heineken, která je druhým největším výrobcem piva na světě a působí rovněž v České republice,...
Pivo Koronavirus Evropské akcie
Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB, ekonomové…
Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB, ekonomové…
včera v 15:13

Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB, ekonomové krok přivítali

Česká národní banka bude mít zřejmě širší možnosti obchodování na trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s...
ČNB Centrální banky Koronavirus
Polská centrální banka snížila základní úrok na půl procenta
včera v 14:58

Polská centrální banka snížila základní úrok na půl procenta

Polská centrální banka ve středu překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu na půl procenta z dosavadního...
Polsko Centrální banky Úrokové sazby
Investoři měli opět výrazný zájem o státní dluhopisy
včera v 14:35

Investoři měli opět výrazný zájem o státní dluhopisy

Ministerstvo financí ve středu ve třech aukcích prodalo státní dluhopisy za 28,5 miliardy korun, tedy zhruba dvakrát...
České státní dluhopisy Koronavirus
Škoda Auto znovu prodloužila odstávku výroby, zatím do 27. dubna
včera v 14:20

Škoda Auto znovu prodloužila odstávku výroby, zatím do 27. dubna

Automobilka Škoda Auto vestředu potřetí prodloužila odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech kvůli...
Auta Česká ekonomika Koronavirus
Rúhání: Pokud MMF neschválí pomoc Íránu, bude to diskriminace
včera v 14:10

Rúhání: Pokud MMF neschválí pomoc Íránu, bude to diskriminace

Pokud Mezinárodní měnový fond Íránu neposkytne na boj s koronavirem pět miliard dolarů z mimořádného fondu, jak...
Mezinárodní měnový fond Írán Podpora ekonomiky
Analýza: Udržet v Británii zaměstnanost se citelně prodraží
včera v 13:37

Analýza: Udržet v Británii zaměstnanost se citelně prodraží

Snaha udržet v Británii zaměstnanost v časech koronavirové krize se zřejmě citelně prodraží. Jen za první tři měsíce...
Spojené království Pracovní trh Podpora ekonomiky
Tesla sníží mzdy, část pracovníků pošle na neplacenou dovolenou
včera v 13:21

Tesla sníží mzdy, část pracovníků pošle na neplacenou dovolenou

Americký výrobce elektromobilů Tesla kvůli koronaviru svým zaměstnancům dočasně sníží mzdy. Postradatelné pracovníky...
Tesla Koronavirus