Dolar, euro, jen, libra: Krátkodobý FX výhled Morgan Stanley

Jak vidí analytici z Morgan Stanley situaci na forexu a na jaké obchody u hlavních měn právě sázejí?
Americký dolar (LONG): Odpočinek, než měna nabere nový dech
Americká data zůstávají mírně příznivá v důsledku sezónních faktorů a situace na pracovním trhu. Fed se na posledním zasedání do zvyšování sazeb příliš nehrnul. Kombinace faktorů způsobuje, že jde USD "do strany" před údaji o počtu nově vytvořených pracovních míst za březen. Morgan Stanley preferuje obchody využívající relativní hodnoty dolaru k jednotlivým měnám a doporučuje čekat na jakoukoli korekci býčího trendu na trhu s dolarem. Ekonomika USA podle banky zrychlí tempo růstu a Fed začne zvyšovat sazby. Morgan Stanley tak udržuje střednědobý optimistický výhled a radí využít poklesů k obnovení dlouhodobých pozic v americké měně.
Euro (SHORT): Další oslabení kvůli politické nejistotě
Morgan Stanley zůstává pesimistická ohledně kurzu EUR/USD a věří, že by euro mohlo ještě oslabit (po krátké pauze po zasedání FOMC). Obavy ohledně budoucnosti Řecka přetrvávají a nejnovější kolo evropských voleb slibuje ještě roztříštěnější politické prostředí. To se může do konce roku může projevit i ve výsledcích národních voleb v mnoha členských zemích. Na euro také dlouhodobě negativně působí odkupy dluhopisů (a nová eura v systému) ze strany ECB.
Japonský jen (LONG): Světlejší zítřky
Banka odhaduje, že má USD/JPY v blízké době ještě prostor k poklesu. Rizikový apetit oslabil vlivem politických tlaků na Blízkém východě a rostoucího ocenění akcií. Jsou patrné znaky reflace v Japonsku. Mzdy rostou a ekonomika posiluje. Kombinace těchto dvou faktorů by měla tlačit na kurz USD/JPY.
Britská libra (SHORT): Pesimistický výhled kvůli obavám z deflace
U měnového páru EUR/GBP se očekává technická korekce. Ta je podporována nízkým rizikovým apetitem, který investory odrazuje od investic do Spojeného království, což bude udržovat měnu slabou. Index spotřebitelských cen klesl na minimum 0,0 % meziročně. Roste riziko, že Spojené království spadne do deflace. Přestože to znamená podporu maloobchodních tržeb, může jít o změnu sentimentu Bank of England, která může oproti nedávným očekáváním naopak uvolnit měnovou politiku. To by nahrávalo prodejům GBP/USD po krátkých vzestupech. Přetrvávají také politická rizika (květnové volby).
Zdroj: Morgan Stanley