Turbo certifikáty od A do Z (3. díl): Sázka na střední a (jiho)východní Evropu aneb Jak vydělat na ČEZ, Erste, KB a dalších 27 největších titulech v regionu

Nejen americkými a západoevropskými akciemi živ je investor. Ti z pražské burzy by mohli vyprávět. Zajímavou možností, jak vsadit na největší firmy z regionu střední a (jiho)východní Evropy, je nákup některého z certifikátů, jejichž podkladovým aktivem je index NTX.
NTX (New Europe Blue Chips Index) zahrnuje 30 top blue chips, které mají nejvyšší free float (podíl volně obchodovaných akcií) v Polsku, Rakousku, Maďarsku, Česku, Rumunsku a Slovinsku (může zahrnovat i firmy z Bulharska, Slovenska a Chorvatska, aktuálně ovšem ani jedna z těchto zemí není zastoupena).
Z českých společností nalezneme v indexu ČEZ a Komerční banku. Rakousko mimo Erste Group Bank a OMV zastupují IMMOFINANZ, Raiffeisen Bank International nebo Wienerberger. Z ostatních zemí jsou v indexu zastoupeny akcie firem jako MOL, Bank Pekao, KGHM či Orange Polska.
Atraktivní příležitost pro aktivní, tržně orientované investory
Chcete těžit z růstu, poklesu nebo volatility cen 30 top blue chips ze střední, východní a jihovýchodní Evropy? Česká spořitelna v průběhu července rozšířila nabídku o 2 nové turbo certifikáty, které mají jako podkladové aktivum index NTX.
Certifikáty patří do kategorie dluhových cenných papírů a lze je v průběhu existence kdykoli nakoupit nebo prodat za aktuální tržní cenu. Likviditu garantuje emitent certifikátů, jímž je Erste Bank. Certifikáty jsou obchodovány na Burze cenných papírů Praha.
Benefity turbo certifikátů
Turbo certifikáty jsou nástrojem vhodným pro aktivní, tržně orientované investory. Díky pákovému efektu s nimi mohou výrazně těžit z krátkodobých výkyvů trhu. K dispozici je široká škála produktů jak pro období růstu cen (turbo long), tak pro období jejich poklesu (turbo short). Turbo short je proto jedním z několika málo nástrojů na akciovém trhu, který vám umožňuje vydělávat na poklesu ceny.
Co je potřeba vědět
Pákový efekt může přivodit nepřiměřeně vysoké ztráty a lze přijít o celou investici. V případě, že produkt není zajištěn vůči měnovému riziku, ovlivňuje výkonnost produktu pozitivně nebo negativně vývoj směnného kurzu mezi měnou produktu a měnou, ve které se obchoduje podkladové aktivum. Pokud tak například při ocenění certifikátů v CZK koruna posiluje, klesá cena produktu, pokud CZK oslabuje, roste cena produktu.
Klienti služby Investiční makléř ČS mohou od 15. 7. 2016 do 30. 9. 2016 obchodovat turbo certifikáty se slevou 25 %. V případě zájmu o tuto službu kontaktujte on-line investičního makléře nebo volejte 956 775 777. Více informací naleznete na www.investicnicentrum.cz.
Zdroj: Česká spořitelna