Hledáte investici na dalších 12 měsíců? Tyto akcie mají zaděláno na nadprůměrné výnosy

Letošní rok zatím akciovým býkům mnoho důvodů k úsměvu nedal, snad jen těm dlouhodobým, kteří nakupují za nižší ceny s vidinou držení pozic po mnoho let. Pro ty, kdo chtějí zajímavě vydělat v kratším časovém horizontu, sestavuje Morgan Stanley každý rok seznam titulů, které podle jejích analytiků mají potenciál překonat svou výkonností trh v horizontu jednoho roku. Tento takzvaný Vintage Values přehled vychází z kvantitativní i fundamentální analýzy. Uvedené společnosti mají lepší cash flow a změny v odhadech ziskovosti, než je průměr trhu.
Centrální banky v čele s Fedem utahují finanční kohoutky a akciové trhy jako celek jsou pod tlakem. Vedle nadále vysoké inflace se nahlas hovoří o recesi (a potichu se spekuluje o její hloubce a délce). V takovém prostředí se mohou hodit tipy na nákupy akcií odolných firem. O to více, že Morgan Stanley v posledních letech v rámci Wall Street opravdu nepatří k bankám, jež by oplývaly akciovým optimismem.
Seznam Vintage Values je výběrem akcí firem, které by investoři podle analytiků banky měli v případě zájmu nakoupit a držet minimálně jeden rok. Za uplynulý rok obdobný seznam titulů překonal svou výkonností index S&P 500 o jeden procentní bod. Vzhledem k hlubokým letošním ztrátám nic moc, ale lepší než drátem do oka.
Tituly byly vybírány z akcií, jež analytici Morgan Stanley doporučují k nákupu. Selekce dále probíhala na základě (ne)odolnosti vůči současným a předpokládaným makroekonomickým podmínkám, pozici v rámci sektoru, ocenění akcií a poměru rizika a možného výnosu. Pak byla zohledněny kvantitativní ukazatele (technické a další), kvalitativní měřítka (hospodaření) a také úroveň zodpovědnosti v oblasti životního prostředí, společenských dopadů a řízení (ESG). A nakonec byla zohledněna i celková sektorová pozice Morgan Stanley, jež v posledních měsících jednoznačně preferuje odvětví, jako jsou reality a zdravotní péče.
15 uvedených akcií se obchoduje v průměru o 11 % dráže než průměr trhu na úrovni forwardového P/E a o 17 % výše na základě P/S. Zdálo by se tedy, že jde o seznam dražších akcií, tedy titulů obchodovaných s prémií. Po zohlednění ukazatelů zahrnujících cash flow (hodnota firmy vůči provoznímu cash flow) jde ale o jednoznačně atraktivněji oceněné firmy. I výnos z volných peněžních toků na úrovni 5 % je vyšší než u celého indexu S&P 500 (4,7 %). A v neposlední řadě jde o společnosti, jež v uplynulých třech měsících zaznamenaly nadprůměrně pozitivní revize odhadů ziskovosti oproti průměru trhu.
Záměrně k jednotlivým společnostem nevypisujeme fundamentálně podložené argumenty Morgan Stanley pro konkrétní cílové ceny. Investování není slepé následování, přehled berte jako inspiraci pro vlastní analýzu (nebo domácí úkoly, záleží jen na tom, který z výrazů vás méně straší).
1. Amazon
Sektor: technologie
Cílová cena: 175 USD
2. CBOE Global Markets
Sektor: finance
Cílová cena: 140 USD
3. CDW
Sektor: technologie
Cílová cena: 227 USD
4. Eli Lilly
Sektor: zdravotní péče
Cílová cena: 395 USD
5. Endeavor
Sektor: média
Cílová cena: 30 USD
6. ExxonMobil
Sektor: energetika, veřejné služby
Cílová cena: 106 USD
7. Ferrari
Sektor: průmysl, zbytné spotřební zboží a služby
Cílová cena: 300 USD
8. Lockheed Martin
Sektor: průmysl, zbytné spotřební zboží a služby
Cílová cena: 522 USD
9. Monster Beverage
Sektor: nezbytné spotřební zboží a služby
Cílová cena: 109 USD
10. Palo Alto Networks
Sektor: technologie
Cílová cena: 823 USD
11. Simon Property Group
Sektor: reality
Cílová cena: 133 USD
12. State Street
Sektor: finance
Cílová cena: 86 USD
13. Thermo Fisher Scientific
Sektor: zdravotní péče
Cílová cena: 678 USD
14. Visa
Sektor: technologie
Cílová cena: 291 USD
15. Zoetis
Sektor: zdravotní péče
Cílová cena: 264 USD
Zdroj: Morgan Stanley