Jim Cramer: Slabost čínské ekonomiky není pro americké firmy bezprostřední hrozbou, přemýšlejte o těchto akciích

Slabá ekonomická data z Číny z posledních měsíců rozladila investory i ve Spojených státech. Moderátor finanční televize CNBC Jim Cramer ale tvrdí, že k obavám není důvod, protože Čína z hlediska amerických firem "až tak důležitá není".
Zklamáním byla pro investory poslední data z čínského průmyslu a maloobchodu. Meziroční růst průmyslové výroby v červenci zpomalil na 3,7 % z červnových 4,4 %, když se naopak čekal nárůst tempa na 4,5 %, a růst maloobchodních tržeb zpomalil na 2,5 % z 3,1 %, když se čekalo zrychlení růstu na 4,8 %.
Americký akciový index Dow v úterý odepsal více než 300 bodů, podle Cramera se ale z pohledu amerických akcií mnoho nemění. Investorům v pořadu Mad Money doporučil zaměřit pozornost mimo jiné na infrastrukturní odvětví podporované investicemi americké vlády. Zmínil například akcie výrobce těžké těžební a stavební techniky Caterpillar nebo producenta oceli Nucor.
V souvislosti s pocovidovým ožíváním turismu Cramer vyzdvihl rovněž akcie výrobce letecké techniky Boeing či cenné papíry dodavatele pro letecký průmysl Honeywell International. Z dalších titulů upozornil na cenné papíry farmaceutické firmy Eli Lilly & Co, developery Lennar a D.R. Horton či výrobce čipů NVIDIA.
"Slabost Číny se jistě promítne do dalších ekonomik, podle mě ale ne tak rychle, jak si někteří myslí. Amerika byla a stále je závislá na velkém množství levného čínského zboží, mnohem důležitější jsou ovšem podle mě divestice amerických firem v Číně nastartované za prezidentství Donalda Trumpa a nyní posilované omezeními a zákazy souvisejícími s investicemi a obchodem v oblasti technologií," říká Cramer.
Zdroj: CNBC