Akciové nápady na příští dny: Alibaba a Teekay
|

Akciové nápady na příští dny: Alibaba a Teekay

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Alibaba Group Holding, Teekay Corporation, Brenntag a Unibail Rodamco NV (UL) a také sektor biotechnologií shrnutý v iShares Biotech ETF. Podívejme se nyní podrobněji na cenné papíry společností Alibaba a Teekay.

Technická analýza Americké akcie Akciové tipy Investiční tipy Trading Spekulace Alibaba

Prorazí akcie Alibaby aktuální pásmo konsolidace?

Na podzim loňského roku se akcie čínského internetového gigantu dostaly do problémů. Cena přesvědčivě směřovala na jih a nálada na trhu byla jasně medvědí. Na přelomu roku se ale karta obrátila a trh rychle dohnal, co ztratil. Nyní se titul obchoduje v úzkém rozpětí mezi 100 a 105 USD, cena se drží nad klouzavými průměry a čeká na další impulz.

V případě, že trh opustí aktuální pásmo konsolidace na spodní straně, což vnímáme jako méně pravděpodobné, bude naše vstupní nastavení negováno a obchod nebereme. Pokud cena prorazí výše, spekulujeme na pokračování trendu a nastupujeme do LONG pozice.

Jako vhodný signál pro otevření obchodu se jeví proražení horní hrany pásma konsolidace na 105 USD. Agresivněji lze vstupovat již nyní, kupříkladu s částí pozice, a druhou doplnit až na hladině proražení. Stop-loss v obou případech patří pod minimum aktuálního pásma na 99,60 USD.

Alibaba Group Holding - technická analýza (7. 3. 2017)

Vytvoří akcie Teekay nové maximum?

Akciím lodní společnosti Teekay se od podzimu daří velice dobře. Opakovaně jsme byli svědky silných nákupních impulzů a cena se prakticky neustále držela nad klouzavými průměry. Přestože trend není příliš strmý, je poměrně stabilní a bez hlubokých korekcí.

V posledních týdnech titul uvízl v konsolidaci a obchoduje se do strany. Zajímavá je svíčka s dlouhým spodním knotem, která testuje původně silnou rezistenci na 9,00 USD. Takovéto rychlé spuštění ceny a následný reverz často značí stoprun na vystresované nakupující, kteří při prvním náznaku slabosti omezují riziko a přisouvají stop-loss. Skutečnost, že se cena okamžitě stáhla zpět, ukazuje na celkově býčí nastavení trhu.

Vstup do pozice plánujeme na úrovni proražení z aktuální mikrokonsolidace na 10,30 USD, stop-loss jde pod minimum z posledních dnů na 9,90 USD. Protože očekáváme prudkou nákupní reakci, s výstupem počkáme až na vytvoření nových rekordních cen.

Teekay Corporation - technická analýza (7. 3. 2017)

Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.

Breakout Trader (5 analýz týdně)