Akciové nápady na příští dny: Best Buy a Shell
|

Akciové nápady na příští dny: Best Buy a Shell

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Best Buy, Bluebird Bio, BASF a Royal Dutch Shell a také dluhopisový ETF iShares 7-10 Years Treasury Bond.

Technická analýza Akciové tipy Investiční tipy Trading Americké akcie Evropské akcie Spekulace

Akcie Best Buy pod silnou rezistencí

Koncem loňského roku zveřejnil americký prodejce elektroniky solidní kvartální výsledky. Od té doby se akciím Best Buy dařilo. Gap z listopadu 2016 se stále nepodařilo uzavřít, což je pozitivní signál.

Za poslední měsíce se na grafu vytvořila rezistence na úrovni 49,40 USD. Aktuálně sledujeme konsolidaci pod touto hladinou. Proražení z oblasti konsolidace by mohlo vytvořit momentum na proražení rezistence, což by silně povzbudilo býky. Díky potenciálně silnému momentu nyní platí zajímavý poměr výnosu a rizika, a to 5,0.

Vstup se nabízí nad maximem z posledních 4 obchodních dnů, šlo by totiž o proražení z pásma konsolidace. Konzervativnější tradeři mohou vstoupit po proražení rezistence nad 49,40 USD. Stop-loss umístíme pod aktuální formaci na grafu, což uvozuje pouze 3% potenciální ztrátu.

Best Buy - technická analýza (19. 4. 2017)

Obrací se trend u akcií společnosti Shell?

Akcie nizozemsko-britského těžebního gigantu se již od počátku roku drží v postranním trendu, nedaří se jim navázat na růst z konce roku 2016. Obdobná situace je mimochodem u dalších ropných titulů. Důvodem je pokračující slabost cen černého zlata, která ubírá ropným akciím na atraktivitě. Rally cen ropy z posledních týdnů ale probudila celý sektor včetně Shellu ze zimního spánku.

Aktuálně se bude rozhodovat, zda se jednalo pouze o technickou korekci před dalším poklesem, nebo zda se karta obrací a býci rozjíždějí novou rally. Rozhodujícím faktorem bude prolomení posledního dubnového maxima. Tato úroveň je také klíčová pro naši aktuální strategii.

Pokud by cena zůstala pod 25,50 EUR, není důvod budovat pozici v akciích firmy Shell. Ale v případě odrazu výše by se vyskytla příležitost s potenciálem zisku okolo 10 %. Stop-loss umístíme pod minimum z tohoto týdne.

Royal Dutch Shell - technická analýza (19. 4. 2017)

Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.

Breakout Trader (5 analýz týdně)