Akciové nápady na příští dny: BlackBerry a Volkswagen
|

Akciové nápady na příští dny: BlackBerry a Volkswagen

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností YY, BlackBerry, Heineken a Volkswagen a také Lyxor Russia ETF.

Technická analýza Akciové tipy Investiční tipy Trading Spekulace Evropské akcie Volkswagen

Prorazí akcie BlackBerry aktuální formaci?

Výrobce mobilních telefonů BlackBerry má za sebou letos dosti turbulentní vývoj. Na začátku roku akcie zářily díky dobrým kvartálním výsledkům, od té doby jsme se ale ničeho pozitivního nedočkali.

Volatilní pád kvůli naopak negativním kvartálním datům na přelomu dubna se zarazil až na supportu na 10 USD. Od té doby cena pomalu, ale jistě roste, titul se zdá být již poměrně stabilizovaný a cena se drží na klouzavými průměry.

Aktuálně se na grafu tvoří formace býčí vlajky. Budeme spekulovat na to, že by cena při průrazu výše měla vyrazit prudce nahoru s tím, jak mnozí obchodníci budou zavírat SHORT pozice.
Do obchodu budeme vstupovat při průrazu naznačené hladiny na 11,77 USD, stop-loss pokládáme těsně pod minimum z posledních dnů a se ziskem cílíme na 13,25 USD.

BlackBerry - technická analýza (22. 5. 2018)

Dosáhnou akcie Volkswagenu supportu z poloviny února?

V posledních měsících se akcie firem, které se orientují především na export, dočkaly zajímavého oživení. Důvodem bylo mimo jiné velké oslabení eura vůči americkému dolaru, což obecně posiluje exportně orientovaný průmysl. Velice z toho těžily evropské automobilky. Volkswagen nebyl výjimkou.

Poté, co kurz prolomil hladinu 164 EUR, se na trhu vytvořilo silnější nákupní momentum a akcie poměrně značně posílila. Aktuálně se tvoří formace trojúhelníku a cena je uvězněna v jeho středu. Z hlediska fundamentálního nastavení se domníváme, že akcie prolomí formaci směrem výše a další zisky budou následovat.

Nákupní stop pokyn připravujeme na 177 EUR a očekáváme, že dojde k silnějšímu průrazu výše, který strhne další býčí sentiment. Stop-loss je v tom případě potřeba větší a pokládáme ho pod vyznačené minimum na 168 EUR. S profitem míříme ke 192 EUR.

Volkswagen - technická analýza (22. 5. 2018)

Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.