Americké akcie v pátek prodloužily růstovou sérii, a završily tak nejlepší týden letošního roku

Americké akciové indexy v pátek počtvrté v řadě zpevnily. Za celý týden všechny tři hlavní benchmarky přidaly přes tři procenta a indexy Dow a S&P 500 za sebou mají nejlepší týden tohoto roku. Investoři se navzdory přání Britů odejít z Evropské unie, jež dali najevo hlasováním v referendu konaném minulý čtvrtek, navracejí k rizikovějším aktivům. Na devizových trzích v pátek dolar před prodlouženým víkendem oslabil vůči euru i jenu. V pondělí zůstanou americké trhy kvůli oslavám Dne nezávislosti zavřené.
Dow posílil o 0,11 % na 17 949,37 bodu, širší S&P 500 přidal 0,19 % na 2 102,95 bodu a Nasdaq Composite uzavřel se ziskem 0,41 % na 4 862,57 bodu. Index volatility VIX klesl o 5,5 % na 14,77 bodu, výnos 10letých vládních dluhopisů USA se snížil o dva a půl bazického bodu na 1,444 % a výnos 30letých bondů se během dne dostal dokonce na historické minimum 2,1873 %. 10letý výnos klesl během rána až na 1,382 %. Na trhu se spekuluje o dalším uvolnění měnových politik ECB a Bank of England.
V plusu skončilo osm z deseti hlavních akciových sektorů, nejvíce stouply odvětví základních materiálů, energetický sektor a sektor cyklického spotřebního zboží. Pod nulou den zakončily finanční odvětví a sektor veřejných služeb.
K růstu cen akcií přispěly především solidní údaje z amerického zpracovatelského sektoru, dluhopisový trh reagoval na vyhlídky slabého růstu světové ekonomiky a očekávání dalších podpůrných opatření centrálních bank významných zemí.
Páteční data ukázala, že aktivita v americkém průmyslu v červnu solidně vzrostla, zvýšily se vývoz, produkce i počet nových objednávek. Je to další známka toho, že americký zpracovatelský průmysl nabírá po útlumu z počátku letošního roku na síle. Index nákupních manažerů sestavovaný společností Markit nicméně mírně zaostal za očekáváním a dílčí index cen ve výrobním sektoru podle průzkumu institut ISM výrazně klesl.
Za celý týden Dow stoupl o 3,16 %, S&P 500 přidal 3,22 % a Nasdaq Composite posílil o 3,28 %. Na hodnoty před konáním britského referenda se ale indexy ještě nevrátily. Dow ve čtvrtek 23. června uzavřel na 18 011,07 bodu, S&P 500 na 2 113,32 bodu a Nasdaq Composite na 4 910,04 bodu.
"Investoři se dostali do polohy, v níž si uvědomují, že brexit bude problém, ale nikoli katastrofa," říká Jonathan Golub, hlavní stratég RBC Capital Markets pro americké akciové trhy.
"Nabíráme investory, kteří na párty nestihli přijít včas, ale nechtějí si ji nechat ujít," dodává Robert Pavlik, hlavní tržní stratég ve společnosti Boston Private Wealth.
V indexu Dow v pátek nejvíce zdražily akcie maloobchodního řetězce s potřebami pro kutily Home Depot (+1,51 %), farmaceutické společnosti Pfizer (+1,02 %) a výrobce těžké stavební a těžební techniky Caterpillar (+0,84 %). Nedařilo se naopak cenným papírům chemického obra DuPont (-0,68 %), investiční banky JPMorgan Chase (-0,65 %) nebo energetické firmy Chevron (-0,65 %).
Akcie automobilky Tesla Motors (+1,99 %) přidaly bezmála dvě procenta přesto, že ve čtvrtek večer společnost potvrdila, že americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) zahájil zkoumání asistenta řízení ve vozech Model S. Šetření bylo spuštěno kvůli smrtelné nehodě Modelu S z letošního května, během které byl vůz přepnutý do režimu "autopilota".
Dolar klesl k jenu, Brent se drží kolem 50 USD za barel
Dolar vůči jenu před koncem newyorského obchodování ztrácel asi 0,8 % na 102,47 USD/JPY. Americkou měnu ovlivnil pokles výnosů amerických státních dluhopisů, což snížilo atraktivitu americké měny. Analytici ale také citelně snížili předpoklad, že americká centrální banka (Fed) do konce roku zvýší úrokové sazby.
Dolarový index, který měří hodnotu dolaru ke koši šesti předních světových měn, vykazoval večer pokles o 0,5 % na 95,70 bodu. Britská libra k dolaru ztrácela zhruba 0,3 % na 1,328 GBP/USD, v pondělí spadla až na 31leté minimum 1,3122 GBP/USD.
Světové ceny ropy se v pátek vyvíjely smíšeně, severomořský Brent se po prvotních ztrátách stabilizoval a vrátil se na hodnoty, na nichž byl o den dříve, severoamerická lehká ropa WTI ale ztráty smazat nedokázala.
Večer Brent zdražoval o 0,3 % na 49,89 USD za barel a cena ropy WTI klesala o procento na 48,56 USD za barel.
Brent si od začátku týdne připsal dvě a půl procenta. Z velké části k tomu přispělo zmírnění obav investorů ohledně rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii.
Zlato v pátek večer zdražovalo o více než dvacet dolarů na 1 342,53 USD za trojskou unci a cena stříbra rostla o 89 centů na 19,78 USD za trojskou unci.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Finální červnové indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA vykázaly smíšené hodnoty. Za daný měsíc byly v sektoru nižší ceny, než se očekávalo, naopak nad očekávání se zvýšila zaměstnanost. V kontextu vývoje americké ekonomiky ale považují analytici data za příznivá.
- Stanley Fischer (Fed): Musíme počkat, jaké budou dopady brexitu na ekonomiku. Záporné sazby v USA ale neplánujeme.
- Kalifornský soud nařídil počítačové společnosti Oracle zaplatit konkurenční firmě Hewlett-Packard Enterprise odškodné tři miliardy dolarů v případě týkajícím se serverů Hewlett-Packard s procesorem Itanium od Intelu. Uvedla to mluvčí Oraclu a dodala, že firma se proti rozhodnutí odvolá. Oracle se rozhodl v roce 2011 zastavit vývoj softwaru pro servery Itanium. Uvedl, že Intel dal jasně najevo, že procesory se blíží konci svého života a že se zaměří na své mikroprocesory x86. Hewlett-Packard však tvrdil, že měl dohodu s Oraclem, že bude s podporou pro Itanium pokračovat, i když zařízení s tímto čipem budou zastaralá.
- Akcie výrobce motorek Harley Davidson posilovaly až o 19 % díky spekulacím o zájmu o koupi firmy ze strany private equity společnosti Kohlberg Kravis Roberts.
- Německá automobilka BMW bude spolupracovat s americkým výrobcem čipů Intel a s izraelskou softwarovou společností Mobileye na vývoji technologií pro samořízená auta. Firmy to oznámily ve společném pátečním sdělení. Německý podnik doufá, že spolupráce mu umožní zahájit výrobu robotických aut do pěti let.
- Soud v Brazílii zablokoval americké společnosti Facebook finanční prostředky ve výši 19,5 milionu realů (147,4 milionu Kč). Její internetová aplikace WhatsApp, která umožňuje bezplatné zasílání textových zpráv, totiž nepředala úřadům zprávy požadované v rámci vyšetřování obchodů s drogami. S odvoláním na zpravodajský portál G1 o tom v pátek informovala agentura Reuters.
- Portoriko neuhradí splátku 779 milionů dolarů z prioritních dluhopisů. Vláda tak zřejmě dostojí slibům, že dá přednost zajištění nezbytných veřejných služeb před splátkami věřitelům. Portoriko je volně přidruženým státem k USA s vnitřní samosprávou. Bude to poprvé za desítky let, kdy území USA závazek tohoto typu včas nesplatí.
- Ceny amerického dluhu v pátek stoupaly a výnosy 30letých dluhopisů dosáhly nejnižší hodnoty v historii obchodování. Investoři podle analytiků ještě reagovali na středeční výroky guvernéra Bank of England Marka Carneyho o nutnosti pomoci britské ekonomice monetárním stimulem.
- Prodeje aut ve Spojených státech dosáhly v červnu anualizované hodnoty 16,66 milionu, v květnu to bylo 17,5 milionu. Vyplývá to ze statistiky společnosti Autodata. Analytici čekali jen mírný pokles na 17,3 milionu. Ze tří největších amerických automobilek (Ford, GM, Fiat Chrysler) dokázal překonat odhady analytiků pouze Ford (+6,4 % vs. odhad +4,9 %).
- Počet aktivních vrtů pro těžbu ropy se ve Spojených státech v uplynulém týdnu zvýšil o 11 na 341. Celkový počet aktivních vrtů pro těžbu ropy a zemního plynu stoupl o 10 na 431. Počet aktivních ropných vrtů se zvýšil ve čtyřech z posledních pěti týdnů a růst o 11 byl nejvyšší za uplynulých šest měsíců.
Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích
- Index nákupních manažerů v sektoru služeb USA sestavovaný společností Markit Economics v červnu podle předběžných údajů setrval na květnové hodnotě 51,3 bodu. Kompozitní PMI vzrostl na 51,2 bodu z dubnových 50,9 bodu.
- Index průmyslové aktivity dallaského Fedu v červnu vzrostl na -18,3 bodu z -20,8 bodu.
- Deficit obchodní bilance Spojených států se v květnu navýšil na miliardy dolarů (duben: -58,0 mld. USD, odhad: -59,5 mld. USD).
- Americký výrobce čipů Intel zvažuje prodej aktivit v oblasti kybernetické bezpečnosti, jejichž součástí je antivirový software McAfee. S odvoláním na své zdroje to napsal ekonomický list Financial Times. Intel koupil firmu McAfee v roce 2011 a zaplatil za ni zhruba 7,7 miliardy dolarů.
- Británie se kvůli rozhodnutí opustit Evropskou unii ocitne pravděpodobně do roka v recesi. Takzvaný brexit zároveň zbrzdí globální ekonomický růst. Očekávají to přední ekonomové investiční banky Goldman Sachs, kteří současně zhoršili odhad ekonomického růstu eurozóny a Spojených států.
- Americký investor maďarského původu George Soros bezprostředně před referendem o vystoupení Británie z Evropské unie nespekuloval na pokles kurzu britské libry. Vydělal však na poklesu hodnoty jiných aktiv, sdělil v pondělí jeho mluvčí. Soros získal věhlas v roce 1992, kdy úspěšně spekuloval na pokles kurzu libry a donutil Británii opustit Evropský mechanismus směnných kurzů.
- Výsledek referenda o vystoupení Británie z Evropské unie přišel investory velmi draho. Podle údajů společnosti S&P Global se papírová hodnota akcií a dalších aktiv jen v pátek celosvětově snížila o více než dva biliony dolarů. To je nový rekord, ještě nikdy v minulosti nebyly ztráty za jediný den tak vysoké. Předchozí rekord je z období finanční krize v roce 2008 a činil 1,9 bilionu dolarů, řekl finanční televizi CNBC analytik S&P Howard Silverblatt.
- Irský výrobce zdravotnické techniky Medtronic oznámil akvizici společnosti Heartware za 1,1 miliardy USD.
- Peter Rive a JB Straubel z představenstva společnosti SolarCity se zřekli rozhodování o nabídce Tesly na koupi dodavatele solárních technologií.
- Finanční trhy značně podcenily výsledek britského hlasování o odchodu z Evropské unie. Prohlásila to šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Současně však uvedla, že na trhu není panika a centrálním bankéřům se podařilo učinit vše pro to, aby se situace na trhu uklidnila.
- Čínský premiér Li Kche-čchiang v pondělí vyzval ke společnému úsilí s cílem obnovit globální ekonomickou důvěru po šoku, který způsobilo britské referendum. Referendum "mělo zjevný dopad na mezinárodní finanční trhy, jsme svědky rostoucí nejistoty ve světové ekonomice", řekl čínský premiér v rámci projevu na Světovém ekonomickém fóru ve městě Tchien-ťin na východě země.
- Americký ministr financí Jack Lew po rozhodnutí Británie odejít z Evropské unie na trzích nevidí žádné známky finanční krize. Pro hospodářství Spojených států bude sice takzvaný brexit dalším negativním faktorem, největší ekonomika světa je ale podle něj dostatečně odolná.
- Americká ekonomika v prvních třech měsících letošního roku zpevnila o 1,1 % anualizovaně. Čekal se 1% růst po 1,4% růstu ve čtvrtém kvartálu minulého roku. Zpřesněná předběžná zpráva počítala s 0,8% růstem. Jádrové výdaje na osobní spotřebu se v prvním čtvrtletí zvýšily o 2 % mezikvartálně. Čekal se 2,1% růst po 1,3% zvýšení v posledních třech měsících loňského roku. Zprávu v úterý vydalo ministerstvo obchodu USA.
- Ceny domů ve Spojených státech v dubnu podle indexu S&P/Case-Shiller, který sleduje ceny nemovitostí ve dvaceti velkých amerických městech, meziročně vzrostly o 5,4 %. Výsledek odpovídá odhadům. Březnový růst byl revidován z 5,4 % na 5,5 %. Meziměsíčně ceny domů ve dvaceti největších městech USA stouply o 0,5 %, čekalo se +0,6 %. Březnový údaj byl revidován z +0,9 % na +0,8 %.
- Index spotřebitelské důvěry od organizace Conference Board v červnu předčil očekávání, vzrostl na 98 bodů (odhad: 93,3 bodu, květen revidován na 92,4 bodu z 92,6 bodu).
- Index průmyslové aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na -7 bodů z květnového -1 bodu.
- Farmaceutická společnost Pfizer investuje 350 milionů dolarů do výstavby biotechnologického centra v Číně, které bude jejím prvním biotechnologickým centrem v Asii. Pfizer se tak zařadí k dalším velkým farmaceutickým firmám, které si zřizují pracoviště na druhém největším farmaceutickém trhu světa, aby si zajistily rychlejší schvalování svých produktů.
- Společnost SolarCity určila, že možnost prodeje největšího poskytovatele solárních technologií v USA Tesle Elona Muska zhodnotí pouze dva členové představenstva - Donald Kendall a Nancy Pfundová.
- Německá automobilka Volkswagen zaplatí celkem 15,3 miliardy dolarů za skandál kolem falšování měření emisí, na jehož řešení se dohodla s americkými úřady a tamními majiteli svých naftových vozů. Uvádí se to v dokumentu, který v úterý americké ministerstvo spravedlnosti předložilo soudu v San Francisku, a ve sdělení firmy. Z uvedené částky automobilka vydá deset miliard dolarů na opravy a odkup téměř půl milionu naftových vozů, které byly vybaveny nelegálním softwarem pro manipulaci s emisemi oxidů dusíku, a na odškodnění jejich majitelů.
- Výrobce chemikálií a osiv Dow Chemical propustí po celém světě zhruba 2 500 zaměstnanců, což odpovídá přibližně čtyřem procentům celkové pracovní síly podniku. Důvodem je převzetí plné kontroly nad firmou Dow Corning, která je společným podnikem Dow Chemical a výrobce skla Corning.
- Americký výrobce kancelářské techniky Xerox do svého představenstva jmenoval Jonathana Christodoroa, asistenta aktivistického investora Carla Icahna. Firma tak učinila před svým plánovaným rozštěpením do dvou podniků. Icahn je největším akcionářem Xeroxu, drží 9,8 % akcií firmy.
- Investiční banka Goldman Sachs snížila doporučení na akcie vývojáře technologií pro samořízená auta Mobileye na "neutrální" z "kupovat". Současně analytici banky zařadili akcie prodejce sportovních potřeb Dick's Sporting Goods na seznam vysoce atraktivních titulů k nákupu, důvodem je podle nich konec fungování konkurenčního maloobchodního prodejce Sports Authority, který zbankrotoval.
- Analytici společnosti Stifel Nicolaus zvýšili investiční doporučení na akcie pojišťovny Cigna na "buy". To, zda nakonec dojde ke spojení Cigny s konkurenční pojišťovnou Anthem, podle nich na doporučení nemá žádný vliv.
- Světové centrální banky by se měly snažit sladit svá měnová opatření, aby zabránily "destabilizujícím vedlejším následkům" plynoucím z rozdílného tempa hospodářského růstu v jednotlivých zemích a regionech. Na výroční konferenci o centrálním bankovnictví to v úterý v portugalské Sintře prohlásil šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. K dopadům vystoupení Británie z Evropské unie se nevyjádřil.
- Rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie výrazně snížilo zájem investorů o riziková aktiva, jakými jsou například akcie, a naopak zvýšilo poptávku po bezpečných přístavech, mimo jiné po zlatě. Po zveřejnění překvapivého výsledku britského hlasování vyskočila cena kovu z 1 260 USD až na 1 330 USD za trojskou unci. Aktuálně se zlato prodává za 1 310 až 1 320 USD za trojskou unci. A podle Světové rady pro zlato (WGC) lze očekávat, že zvýšená poptávka po zlatě kvůli nejistotám kolem brexitu přetrvá.
- Růst osobních příjmů amerických spotřebitelů v květnu zpomalil na 0,2 % z 0,5 % v dubnu (revidováno z 0,4 %). Čekal se mírnější pokles tempa růstu na 0,3 %. Osobní výdaje se pak v souladu s odhady zvýšily o 0,4 % poté, co v dubnu vzrostly o 1,1 % (revidováno z 1 %). Jádrové výdaje na osobní spotřebu, které Fed považuje za preferovaný inflační ukazatel, se meziročně zvýšily stejně jako v dubnu o 1,6 % a meziměsíčně stouply rovněž stejně jako v dubnu a v souladu s očekáváním o 0,2 %.
- Rozjednané prodeje domů v květnu meziročně stouply o 2,4 % (duben: +1,8 %) a meziměsíčně klesly o 3,7 % (odhad: -1,1 %, duben: +3,9 %).
- Fed otestoval banky v USA. 31 z 33 může zvyšovat dividendy a zpětné odkupy akcií, neuspěly Deutsche Bank a Banco Santander. Centrální banka zkoumala kapitálovou vybavenost bank (Comprehensive Capital Analysis and Review, CCAR). Dvě hříšné filiálky evropských bank neprokázaly dostatečnou "kvalitu". S podmínkou prošly testem Morgan Stanley (musí do konce čtvrtého kvartálu dodat přepracovaný plán práce s kapitálem; loni podobnou podmínku měla Bank of America) a M&T Bank (dostala zelenou až po dodání přepracovaného plánu).
- Americké investiční banky Goldman Sachs a Morgan Stanley popřely spekulace, že jsou připravené přesunout své operace a zaměstnance z Londýna do Frankfurtu nad Mohanem, jakmile formálně začne proces odchodu Británie z Evropské unie. Uvedla to agentura Reuters. Banka Goldman Sachs byla velkým sponzorem kampaně za zachování členství.
- Americká energetická firma Energy Transfer Equity zrušila plánované převzetí konkurenční společnosti Williams Cos. v hodnotě převyšující 30 miliard dolarů. Transakce měla být vypořádána v akciích firmy Energy Transfer Equity. K dokončení převzetí firmy Williams nedojde kvůli nenaplnění podmínek akvizice v oblasti daní, uvedla Energy Transfer Equity. Soud minulý týden rozhodl, že zrušení dohody je v pořádku, Williams ale s verdiktem ale nesouhlasí a odvolala se proti němu. Akcie ETE ve středu +2,01 %, akcie Williams -0,38 %.
- Americká Rada pro dohled nad finanční stabilitou (FSOC) vyřadila společnost GE Capital, dceřinou firmu průmyslového konglomerátu General Electric, ze seznamu systémově důležitých nebankovních finančních institucí. FSOC již GE Capital vzhledem k její velikosti a rizikovému profilu nepovažuje za hrozbu pro stabilitu amerického finančního systému. Na seznam systémově důležitých institucí byla GE Capital zařazena před třemi lety. Akcie GE ve středu +2 %.
- Výkonným ředitelem průmyslové skupiny Honeywell se s účinností od března 2017 stane Darius Adamczyk, který ve společnosti dosud působil na pozici provozního ředitele. Ve funkci nahradí Adamczyk Davida Coteho, který post zastával od roku 2002. Cote ve firmě až do dubna 2018 zůstane na pozici výkonného předsedy představenstva. Akcie Honeywellu ve středu +0,34 %.
- Irák a Spojené státy ve středu uzavřely dohodu o půjčce 2,7 miliardy dolarů, která Iráku umožní nákup munice a údržbu tanků a vojenských letadel. Informovalo o tom velvyslanectví USA v Bagdádu.
- Analytici hromadě aktualizují cílové ceny akcií výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike. Společnost v úterý večer zveřejnila hospodářské výsledky, které sice mírně překonaly odhady trhu na úrovni zisku na akcii (0,49 USD vs. 0,48 USD), avšak těsně nedosáhly na očekávání trhu na rovině tržeb (8,24 miliardy USD vs. 8,28 miliardy USD). Akcie Nike ve středu +3,84 %.
- Evercore zvyšuje doporučení na akcie Symantecu na "držet" z "prodávat". Akcie Symantecu ve středu +1,09 %.
- Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 25. června vzrostl na 268 tisíc z 258 tisíc v předchozím týdnu (revidováno z 259 tisíc). Trh očekával růst na 267 tisíc. Počet pokračujících žádostí klesl v týdnu do 18. června na 2,12 milionu z 2,14 milionu (revidováno z 2,142 milionu), očekávalo se 2,15 milionu.
- Americký senát v noci na čtvrtek schválil zákon, který by měl ulevit zadluženému Portoriku a umožnit mu restrukturalizovat obrovský dluh. Zákon však nezahrnuje žádnou přímou finanční pomoc pro zemi. Portoriko je volně přidruženým státem k USA s vnitřní samosprávou. Na základě zákona vytvoří Spojené státy orgán dohledu, který bude mít na starosti restrukturalizaci dluhu v objemu více než 70 miliard USD. Díky tomu budou zastaveny veškeré právní spory vůči Portoriku kvůli nesplácení dluhu.
- Španělské úřady provedly ve čtvrtek razii v madridských kancelářích americké internetové společnosti Google, a to v rámci vyšetřování souvisejícího s jejími daněmi. Agentuře Reuters to sdělil zdroj obeznámený se situací. Mluvčí společnosti Google v krátkém prohlášení uvedla, že firma ve Španělsku postupuje v souladu s tamními finančními zákony, stejně jako ve všech ostatních zemích, kde působí. Dodala, že Google s úřady spolupracuje, aby vyjasnil všechny otázky.
- Americká potravinářská společnost Mondelez International předložila nabídku na převzetí svého rivala Hershey. Mondelez, která je známá například výrobou sušenek Oreo nebo čokolády Milka, by se tak stala největším výrobcem cukrovinek na světě.
- Americká vláda vyzvala majitele zhruba 313 000 starších vozů značek Honda a Acura, aby je přestali používat a nechali je bezodkladně opravit. Nové testy totiž zjistily, že nafukovače airbagů od japonského dodavatele Takata v těchto vozech mohou být velmi nebezpečné.
- Morgan Stanley zvýšila doporučení na akcie Priceline Group na "overweight" z "equal-weight".
- Vývojář podnikového softwaru Oracle vydal dluhopisy v hodnotě 14 miliard dolarů. Byla to třetí největší emise letošního roku.
- Televizní síť Starz souhlasí se svým převzetím ze strany filmového studia Lions Gate Entertainment. Transakce má hodnotu 4,4 miliardy dolarů.
- Výrobce zemědělského vybavení Tractor Supply předpověděl slabší výsledky za druhé čtvrtletí, než jaké předpovídal dosud, a snížil odhad zisku za celý letošní rok. Důvodem je nepříznivé jarní počasí.
- Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v červnu vzrostla o 250 000 barelů a dostala se na rekordních 32,82 milionu barelů denně. Největší zásluhu na tom má obnova produkce v Nigérii. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters, který se opírá o údaje o nakládce na tankery v přístavech a o informace zdrojů z odvětví.
Výsledková sezóna v uplynulém týdnu
- Výsledky Nike ve 4QFY2016: Zisk na akcii 0,49 USD (odhad: 0,48 USD), tržby 8,24 miliardy USD (odhad: 8,28 miliardy USD). Akcie v úterním after-marketu -6 %.
- Výsledky Monsanto ve 3QFY2016: Upravený zisk na akcii 2,17 USD (odhad: 2,40 USD), tržby 4,19 miliardy USD (odhad: 4,5 miliardy USD). Akcie Monsanto ve středu +2,40 %.
- Výsledky General Mills ve 4QFY2016: Upravený zisk na akcii 0,66 USD (odhad: 0,60 USD), tržby 3,93 miliardy USD (odhad: 3,86 miliardy USD). Společnost zároveň oznámila navýšení čtvrtletní dividendy na 0,48 USD z 0,46 USD. Na dividendu budou mít nárok akcionáři, kteří budou cenné papíry firmy držet k 11. červenci. Splatná bude 1. srpna. Akcie General Mills ve středu +3,19 %.
- Výsledky ConAgra Foods ve 4QFY2016: Upravený zisk na akcii 0,52 USD (v souladu s odhady), tržby 2,83 miliardy USD (odhad: 2,9 miliardy USD).
- Výsledky Constellation Brands v 1QFY2017: Zisk na akcii 1,54 USD (odhad: 1,52 USD), tržby 1,87 miliardy USD (odhad: 1,83 miliardy USD).
- Výsledky Micron Technology ve 3QFY2016: Ztráta na akcii 0,08 USD (odhad: -0,09 USD), tržby 2,9 miliardy USD (odhad: 2,96 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -8 %.
Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK