US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,09 %
NASDAQ+1,12 %
S&P 500+0,95 %
ČEZ+0,08 %
KB+0,29 %
Erste+0,72 %

Ruský producent zlata Polyus zvýšil zisk, spouští další těžbu

Největší ruský producent zlata Polyus zvýšil v prvním pololetí zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) o deset procent na 762 milionů dolarů. Pomohl mu nárůst prodeje, který kompenzoval stagnaci ceny zlata. Firma v pondělí také uvedla, že hodlá do konce roku zahájit těžbu z naleziště Natalka na Dálném východě.

Redakce IW
Redakce IW
14. 8. 2017 | 17:04
Rusko

Právě práce na stěžejním projektu Natalka byly v pololetí hlavní příčinou růstu kapitálových výdajů o 73 procent na 322 milionů dolarů, oznámila firma, kterou má pod kontrolou rodina ruského miliardáře Sulejmana Kerimova. Tyto výdaje se v druhé polovině roku dál zvýší, takže za celý letošní rok zřejmě vystoupí na 800 milionů dolarů.

Příjmy podniku za pololetí vzrostly o 14 procent na 1,2 miliardy dolarů. Čistý zisk se zvýšil o 21 procent na 603 milionů dolarů díky jednorázovým položkám a devizovým ziskům, s vyloučením těchto faktorů byl zisk vyšší o 17 procent a činil 475 milionů.

Polyus předpokládá, že v příštím roce jeho produkce dosáhne 2,4 milionu uncí zlata a v roce 2019 se zvýší na 2,8 milionu. Jen důl Natalka by měl za plného provozu produkovat 450-500 tisíc troyských uncí zlata ročně.

Společnost Polyus disponuje čtvrtými největšími zásobami zlata na světě. Loni firma vytěžila 1,97 milionu uncí, což byl nárůst o 12 procent. Podle objemu těžby byla osmým největším těžařem zlata na světě.

Zdroj: ČTK

KomodityRuskoVýsledková sezónaZlato
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Největší firmy táhnou trh nahoru. A vám to vadí?!

S&P 500: Největší firmy táhnou trh nahoru. A vám to vadí?!

8. 8.-Andrej Rády
Americké akcie