US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,07 %
NASDAQ-1,69 %
DOW JONES-0,51 %
PX+0,27 %
ČEZ-0,16 %
NVIDIA-2,52 %

Mafra se k 1. září sloučí se dvěma dceřinými firmami

Mediální společnost Mafra se k 1. září sloučí s dceřinými firmami Metro Česká republika, která vydává deník Metro, a Mafra Media, jež prodává reklamní čas ve vysílání rozhlasových stanic Expresradio a Classic FM. Mafra o tom v pátek informovala v tiskové zprávě. Obě dceřiné firmy budou vymazány z obchodního rejstříku.

Redakce IW
Redakce IW
30. 8. 2013 | 16:08
Česká republika

"Společnost MAFRA, a. s., se stává univerzálním právním nástupcem obou společností a přecházejí na ni práva a povinnosti ze smluvních vztahů obou zanikajících společností," oznámila dnes Mafra, která se k 1. září současně stane vydavatelem deníku Metro.

Základní kapitál Mafry, jako nástupnické společnosti, se podle dříve zveřejněného projektu nezmění a zůstane 1,8 miliardy korun.

Zjednodušení podnikové struktury souvisí s převzetím mediální skupiny společností Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše. Miliardář Mafru získal od německé Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft v červnu. Představil ji jako součást chystané mediální divize, do které již dříve patřily regionální týdeník 5plus2 a vydavatelství Ecopress, které na Slovensku vydává deník Hospodárske noviny. Antimonopolní úřad již tuto transakci schválil.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Česká republikaMédia
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny