US MARKETOtevírá za: 9 h 5 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Jarní START Day na pražské burze: Jak se (v době koronavirové) daří firmám z trhu pro inovativní české podniky?

Akciový trh START pražské burzy pro malé a střední podniky na konci dubna pořádal další START Day. Během něj i tentokrát vystoupili zástupci firem, které své akcie dříve úspěšně upsaly, aby investory seznámili s vývojem podnikání a odpověděli na jejich dotazy. Vstoupit na burzu chce v první polovině roku také dodavatel softwaru eMan. Toho během START Day zastupoval výkonný ředitel a jeden ze zakladatelů firmy Jiří Horyna.

Trh START spustila Burza cenných papírů Praha v roce 2017. START je trhem pro menší inovativní společnosti, které chtějí získat nový kapitál, případně jejichž majitelé chtějí částečně či zcela z podnikání vystoupit.

eMan: Nová IT emise na pražské burze?

Společnost eMan je českým dodavatelem softwaru. Soustředí se na vývoj mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Její klienti působí v největší míře v automobilovém průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, energetice a ve službách.

eMan hodlá při vstupu na trh START získat asi 40 milionů Kč prodejem nových akcií. "Trh START je pro nás z mnoha důvodů platformou, která nás zajímá. Na burze se vidíme do budoucna jako stabilní dividendový hráč. I ze současné koronavirové situace hodláme vyjít silnější, k čemuž již podnikáme řadu kroků. IPO bude jedním z nich. Očekáváme od něj vyšší efektivitu řízení financí i určitou stabilizaci společnosti po letech dynamického růstu," říká šéf firmy Jiří Horyna.

"Věřím, že eMan osloví investory na pražské burze, a obohatí tak trh START o IT sektor, který zde prozatím chybí. České IT společnosti jsou úspěšné nejen u nás, ale i ve světě. Jsem rád, že jsme dostali příležitost předního českého vývojáře na pražskou burzu dostat," uvedl František Bostl, ředitel skupiny STARTEEPO, která figuruje v roli poradce firmy eMan při vstupu na veřejný trh.

Původní zakladatelé společnosti eMan předloni odkoupili 60% podíl ve firmě od Jablotronu, který do ní vstoupil v roce 2016. Hodnota transakce se pohybovala v řádech vyšších desítek milionů korun. Firma je tak nyní jejími zakladateli vlastněná ze 100 %. Společnost působí nejen v Česku, respektive v Evropě, ale i v Severní Americe. Tržby společnosti vzrostly v loňském roce na více než 160 milionů korun.

Zdroj: BCPP

Akcie ČRAtomTraceeManFillamentumInformační technologieKARO Leather (dříve KARO INVEST)Prabos plusPražská burzaPrimární úpis akcií (IPO)Primoco UAVUDI CEE
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa