Co Twitter dal: Jak dal Buffett košem New York Times

Doyen globální investiční scény odmítl slovutný deník ve chvíli nejtěžší, hodnota italských bank, skutečná výše amerického stáního dluhu a vůbec výběr z toho nejlepšího, co se vejde do 280 znaků.
1. Jak Warren Buffett odmítl New York Times
Když se důsledky finanční krize začínaly v roce 2009 pěkně rozjíždět, přišel vydavatel New York Times Arthur Schulzberger za Warrenem Buffettem, zda by mu nepomohl nějakým tím dolarem investice. Buffett jej odmítl. O důvodech se můžeme dohadovat, ale článek ve Vanity Fair o dosud neznámém - a neúspěšném - setkání nejrenomovanějších amerických novin s nejrenomovanějším americkým investorem tak či tak stojí za to.
2. Facebook je více než zákon
Mark Zuckerberg se nechal slyšet, že Facebook nezveřejní výsledky svého interního šetření příčin a dopadů kauzy zneužití soukromých citlivých dat uživatelů ze strany firmy Cambridge Analytica napojené na ruskou vládu. A také řekl, že s výsledky šetření neseznámí ani Kongres, což by každý normální smrtelník udělat musel. Ten člověk si zahrává.
3. Příliš mnoho slibů
Nezvladatelný státní dluh je jedna z těch věcí, které vás děsí, dokud nezjistíte, že ekonomové vymysleli fígl, jímž z něj udělat věc neškodnou. Ale co ostatní výdaje, tedy soukromé dluhy, důchodový systém, sociální pojištění obecně, zdravotnictví a tak dále? Z nepěkných zhruba 100 % HDP je najednou 1 200 % (bereme-li za příklad USA). Říkal tu někdo něco o Řecku a disciplíně?
4. Trh se naučil nebrat Trumpa vážně
To svědčí o příkladné chladnokrevnosti Wall Street. Ale není to bez rizika, možnost propuknutí obchodní války totiž již není jen v Trumpových rukou (a tím méně v jeho ústech).
5. Itálie: 37 let k ničemu
Italské banky mají zhruba stejnou celkovou hodnotu, jakou měly (po započtení inflace) v roce 1981. Po 37 letech, z nichž polovinu Itálie a její instituce strávily v měnové unii, to není zrovna důvod k oslavám.