Co Twitter dal: Smrt inflace

Tentokrát něco o úspěšných veganských burgrech, smrti inflace, obchodní válce, která ohrožuje kdekoho, jen ne USA a Čínu, o dobrém ročníku finančních aktiv a o tom, na co jsou dobré reálné sazby Fedu.
1. Vegani jedou
Po kratší době máme opět něco o jedné primární nabídce akcií (IPO). Tentokrát jde o společnost Beyond Meat, která dělá veganské burgery a jejíž akcie po uvedení na burzu (2. května) nečekaně zpevnily o neuvěřitelných 240 %.
Na rozdíl od IPO Lyftu tak investoři zatím vydělávají a zájem je evidentně velký. Jak ale připomíná David Rosenberg, je na tom něco divného, když investoři ohodnotí firmu, která nemá prakticky žádné zisky, na více než 4 miliardy dolarů a jsou ochotni nakupovat akcie s P/S nad 50.
2. Smrt inflace
V srpnu 1979 vyšel Businessweek s titulní stránkou, která hlásala smrt akcií. Index S&P 500 od té doby zmnohonásobil svou hodnotu. Nyní oznamuje Bloomberg Businessweek smrt inflace. Čeho se dočkají Američané za pár let, chleba za 1 000 dolarů?
3. Obchodní válka
Obchodní válka mezi USA a Čínou stále znervózňuje ekonomy a v posledních dnech opět také investory.
Jde ale spíše o jejich velikost a vliv na světový obchod, nikoli jejich závislost na něm.
4. Dobrý ročník
Letošní rok je zatím pro finanční aktiva příznivý. Téměř 90 % z nich zatím letos zaznamenalo kladnou výkonnost (total return, tedy včetně dividend/kupónů), což je oproti roku 2018, kdy ztrácelo 87 % aktiv, skvělé. Jak dlouho to trhům vydrží?
5. Sazby a volatilita
Reálné sazby Fedu jsou prý nejlepším ukazatelem budoucího vývoje volatility. Opět jeden z grafů, který vypadá přesně tak, jak to potřebuje jeho autor, ale po úterním propadu cen akcií a nárůstu volatility by se tomu snad i chtělo věřit.