Co Twitter dal: Vykuk (WeCook?) z WeWorku

Jak si věnovat šest mega za nic, patnácté narozeniny Googlu, co o vás nemůže vědět restaurace a další radosti světa ve 280 znacích.
1. WeWork, Neumann kasíruje
Story je sice již z minulého týdne, ale je natolik šťavnatá a křupavá, že by byl hřích ji opomenout. Vyplavala na povrch při přípravě na IPO ultramoderního jednorožce jménem WeWork. Zakladatel a boss v jedné osobě Adam Neumann se při té příležitosti rozhodl přejmenovat firmu na WeCompany. Proč ne? Jen takový drobný detail, který ve dvacetimiliardové valuaci nehraje roli - původnímu vlastníkovi nového názvu totiž bude potřeba vyplatit nějaké symbolické peníze, aby se neřeklo, konkrétně něco k šesti milionům dolarů. A kdo že je onen šťastlivec? Inu, Adam Neumann. Někdo se zkrátka vyzná.
2. Happy birthday, Google!
Googlu coby veřejně obchodované akciové společnosti bylo v neděli patnáct let. A je potřeba, aby s ním někdo podle toho naložil. Skromný začátek obstarala Bespoke Investment Group, která alespoň připomněla, že všechny ostatní velké technologické firmy, které v té době již byly obchodované na burze (Apple, Amazon, Netflix), si vedou lépe než Google.
3. Hedgeové fondy: Palec na pulzu doby
Kdybychom měli shrnout akciovou strategii hedgeových fondů v druhém kvartálu do jediné (pochopitelně zjednodušující) věty, zněla by "kupovat Uber, prodávat Microsoft". Shodou okolností akcie Uberu neúprosně atakují vlastní cenové minimum, zatímco Microsoft na začátku druhého kvartálu trůnil na pozici největší veřejně obchodované firmy světa. I hedgeoví lidé jsou jen lidé.
4. Restaurační revoluce
Když šlo o Stuartovce, byly revoluce a restaurace v protikladu. Dnes jsme dále. Financial Times popisují, proč pohostinské firmy založené na sběru dat o vás vědí daleko více, než co by kdy mohla vědět obyčejná restaurace. Zbývá zodpovědět jedinou otázku: Co když se v restauraci chci prostě najíst a nemám zájem na tom, aby o mně pingl věděl, jestli trpím sklonem k samovolným potratům? Někdo na to musí vymyslet aplikaci.