US MARKETOtevírá za: 9 h 43 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Co Twitter dal: Co je riziko?

Tentokrát něco o rizikové volbě prezidenta USA, vítězství kvantity nad kvalitou, neefektivní práci, neplatičích a také o tom, jak vnímají riziko mileniálové.

Daniel Kuchta
Daniel Kuchta
22. 1. 2020 | 6:18
Donald Trump

1. Rizikový prezident

Americký prezident Donald Trump se snažil udělat dojem na chytré hlavy v Davosu svou řečí o nevídaném ekonomickém rozmachu USA. Ani to ale nebrání manažerům fondů, aby vnímali volby v USA jako největší riziko letošního roku.

2. Obchodní dohoda v jiné době

Další kritika obchodní dohody mezi USA a Čínou se týká spíše toho, že nad kvalitou vítězí kvantita. Zatímco v minulosti proudilo z USA do Číny většinou kvalitní a "komplexní" zboží, dnes to mají být většinou suroviny. Trend v opačném směru je jiný.

3. (Ne)efektivita práce

Efektivita práce sice roste, ale v zemích bývalého východního bloku to pracující lidé stále nepociťují na počtu odpracovaných hodin. O výši odměn v porovnání se západní a severní Evropou nemluvě.

4. Neplatiči

Je zvláštní, že i když je v Česku tak málo neplatičů za služby, je tu stále tolik exekucí.

5. Riziko podle mileniálů

Zajímavé shrnutí vnímání rizika. Mileniálové se nebojí, že jejich portfolio klesne o 40 %, ale bojí se, že přijdou o své příjmy. V podstatě to vystihuje tvrzení, že investování bychom neměli brát jako výdělečnou činnost, ale jako tvorbu úspor. Cestou k bohatství by měl být pravidelný příjem z práce nebo podnikání.

Donald TrumpEkonomické a politické hrozbyMezinárodní obchodPracovní trhRizikaVolby
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa