Co Twitter dal: Bojíte se Pana?

Tentokrát o tom, že přílišný optimismus by se investorům nemusel vyplatit, že Dr. Zkáza o sobě dal opět vědět tím správným způsobem nebo že Boris Johnson se koronaviru nebojí. A nakonec o tom, kde se v češtině vzala panika.
1. Rekordní volatilita
Po historicky nejrychlejším pádu akciových indexů do korekce se investoři v USA dočkali extrémního růstu, kdy index Dow posílil za den o více než 5 % a zaznamenal jednoznačně největší bodový zisk za jeden den. Býci v čele s Charliem Bilellem se radují, ale podobné pohyby by měly vést spíše k opatrnosti (což naznačil i úterní hluboký pokles).
A jak upřesňuje David Rosenberg, seancí, kdy Dow vzrostl o více než 4 %, bylo poměrně dost, ale pouze v dobách, kdy na trzích řádil medvěd. V býčím trendu takové pohyby zkrátka nastávají jen výjimečně.
2. Dr. Zkáza
Nouriel Roubini si nevysloužil svou přezdívku Dr. Zkáza jen tak pro nic za nic. Jeho aktuální předpověď ale má něco do sebe.
3. Nebojácný borec
Britský premiér se toho nebojí. Klidně naběhne do nemocnice, kde se léčí lidé nakažení koronavirem, podá si s nimi ruku, načež se o tuto zkušenost podělí se zástupci tisku. To se ho ptali na to, co si mají myslet o zákazu podávání rukou. Johnsonovo nadšení je odzbrojující.
4. Jazykové okénko
Slovo panika se nyní používá hodně často, a to jak v souvislosti se šířením koronaviru po světě, tak v souvislosti s výprodeji na akciových trzích. Teř už budete vědět, kde se to slovo vlastně vzalo.