Co Twitter dal: Volby a Vánoce

Tentokrát něco o tom, že ne každý je nadšený z dat amerického pracovního trhu, že potraviny v Číně zdražují nebezpečným tempem, že kryptoměny padají, ale Deutsche Bank jim stále věří, a nakonec něco o tom, jak se kombinují volby a Vánoce v Británii.
1. Trh práce v USA
Překvapivě dobrá listopadová data z trhu práce vyvolala další vlnu optimismu, opatrnost je ale namístě.
Mimochodem, z dobrých údajů o pracovním trhu nejsou všichni nadšení. Malé firmy vnímají náklady na pracovní sílu jako velký problém.
2. Kde je inflace?
V diskuzi pod předchozím tweetem se lidé mimo jiné ptali, kde je inflace, když je tolik zaměstnaných a lidé berou stále více peněz (že by zastaralá metodika výpočtu?). Odpověď může znít: Na čínském trhu s potravinami.
3. Deutsche Bank věří kryptoměnám
Když se nemůžeme dočkat propadů na akciových trzích, podívejme se alespoň na to, jak jsou na tom vybrané kryptoměny, konkrétně jak hluboko pod rekordy jsou.
Deutsche Bank je přitom ohledně kryptoměn a jejich přijetí veřejností po celém světě velice optimistická. Ale pozor, je to názor Deutsche Bank.
4. Volby a Vánoce
Blíží se Vánoce, v Británii jsou ale doslova za rohem parlamentní volby. Poslankyně za Labouristickou stranu Rosena Allin-Khan obojí spojila ve volební kampani. Proč ne, tu scénu si asi pamatuje každý, kdo viděl film Láska nebeská (kdo jej neviděl, bude mít na Vánoce určitě několik televizních příležitostí).
A pak s tím přišel Boris Johnson. Jeho verze je více "kopírkou" originálu, ale je také trapnější.
Hughu Grantovi ve spotu ministerského předsedy chyběl jeden velice důležitý list ("protože na Vánoce se říká pravda"). Podle Hugha si asi političtí rádci a PR experti okolo Johnsona řekli, že by takový vzkaz v jeho rukou působil nevhodně.