NEMO nakupuje. Konzervativním nemovitostním investorům to přináší novou stabilitu
|

NEMO nakupuje. Konzervativním nemovitostním investorům to přináší novou stabilitu

Nemovitostní fond NEMO koupil kancelářskou budovu v pražských Modřanech, kde má sídlo největší potravinářská společnost Nestlé a mezi nájemce patří i technologický koncern Siemens. Unikátností akvizice je nová dlouhodobá smlouva podepsaná s majoritním nájemcem, která pro podílníky fondu NEMO znamená stabilitu a potvrzuje konzervativnost investice.

Nemovitosti Komerční reality Investiční alternativy Podílové fondy

Nemovitostní fond NEMO koupí modřanské nemovitosti zvýšil plochu svých kancelářských budov na 17 500 m2 a hodnotu svého portfolia na 1,3 miliardy Kč. Fond NEMO, jehož zakladatelem je Českomoravská Nemovitostní, akvizicí slaví rok své existence.

"Náš fond upřednostňuje kvalitu vlastněných nemovitostí před kvantitou. Cílem je mít vysoce diverzifikované portfolio kvalitních prémiových nemovitostí obsazených bonitními nájemníky, se kterými jsou uzavřené dlouhodobé nájemní smlouvy. Moderní kancelářský objekt Mezi Vodami 31, kde je podepsaná nová dlouhodobá smlouva, proto zapadá do strategie fondu,“ říká Josef Eim, místopředseda Českomoravské Nemovitostní.

Orientace na české nemovitosti

Nemovitostní fond NEMO (www.fondnemo.cz) investuje především do projektů v České republice, které mají konzistentní a dlouhodobě udržitelný potenciál nájemního výnosu. Investuje do již fungujících projektů s kvalitními nájemci a s co nejdelší smluvní dobou nájmu. Cílený čistý výnos pro investory do podílových listů je 5 % ročně, minimální investice je přitom jen 500 Kč.

Součástí portfolia fondu jsou aktuálně tři kancelářské budovy v Praze. Vedle centrály Nestlé v Modřanech jde o nemovitosti na Václavském náměstí (číslo orientační 62) a na ulici Pekařská, kde sídlí společnost Volkswagen Financial Services.

Budova Mezi Vodami 31 je unikátní mimo jiné i díky zajímavému designu. Prosklená budova ve tvaru písmene U s pěti nadzemními a dvěma podzemními podlažími nabízí zhruba 10 000 m2 využitelných ploch. Je snadno dostupná, přímo před ní je tramvajová zastávka Belárie a v blízkosti jsou dvě zastávky městských autobusů. Snadné je také napojení na Městský i Pražský okruh.

Společnost Nestlé v budově sídlí po celou dobu její existence. Prodloužení nájmu potvrzuje důvěru v dynamicky se rozvíjející lokalitu, a to jak pro rezidenční bydlení, tak pro kancelářský potenciál.