US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,02 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,47 %
ČEZ+0,16 %
KB+1,28 %
Erste-0,45 %

JPMorgan chce po USA přes miliardu dolarů na odškodném

Největší americká banka - JPMorgan Chase - se soudí s americkou Federální společností pro pojištění vkladů (FDIC), po které chce miliardu dolarů. Peníze jí prý státní FDIC dluží z dob, kdy JPMorgan v roce 2008 převzala krachující spořitelnu Washington Mutual.

Redakce IW
Redakce IW
18. 12. 2013 | 18:47
JPMorgan Chase & Co

JPMorgan koupila bankovní operace Washington Mutual v době, kdy vrcholila finanční krize. Předcházel tomu krach Washington Mutual, kterou pak převzala právě FDIC. Kolaps banky se tehdy stal největším krachem v historii bankovního sektoru USA. Úřad FDIC pak zprostředkoval prodej aktiv zkrachovalé spořitelny pro JPMorgan, která za ně zaplatila 1,9 miliardy dolarů.

FDIC zajišťuje pojištění bankovních vkladů v případě krachu bank a je i bankovním regulátorem. K obvinění se odmítla vyjádřit.

Zdroj: ČTK

Americké bankyJPMorgan Chase & CoSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně