Americké akcie v pátek kolísaly okolo nuly, za celý týden ale posílily zhruba o procento

Hlavní americké akciové indexy se po většinu pátečního obchodování pohybovaly na dohled čtvrtečním závěrečným úrovním. Za celý týden ale mírně posílily, Nasdaq Composite dokonce o více než 2 % po intratýdenním poklesu o 8,79 %. Jde o největší obrat v rámci jednoho obchodního týdne v historii.
Akcie ve Spojených státech zakončily páteční obchodování bez výraznějších změn, investoři se po prudkých výkyvech během týdne nechtěli pouštět do větších transakcí. Trhy reagovaly i na vyjádření některých činitelů americké centrální banky, kteří naznačili, že zářijové zvýšení úrokových sazeb v USA je pravděpodobnější, než si někteří investoři mysleli. Dolar na devizových trzích čtvrtým dnem za sebou posiloval.
Index Dow v pátek klesl o 0,07 % na 16 642,47 bodu, S&P 500 ale povyrostl o 0,06 % na 1 988,86 bodu a Nasdaq Composite připsal 0,32 % na 4 828,33 bodu. Nejvíce se dařilo odvětvím energetiky a základních materiálů, nejvíce ztrácely telekomunikační firmy. Index volatility po rychlém růstu a propadu v poslední hodině obchodování zůstal prakticky beze změny na 26,05 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA nakonec klesl jen o necelý bazický bod na 2,18 %, během dne se dostal přitom až na 2,13 %.
V americkém Jackson Hole druhým dnem pokračovalo setkání centrálních bankéřů, na němž někteří představitelé Fedu uklidňovali investory, že banka spíše nechce reagovat na krátkodobé tržní výkyvy. Možnost, že by základní sazba v USA bla zvýšena již v září, se tedy opět jeví jako o něco pravděpodobnější, což nepochybně akciovým býkům vzalo v pátek trochu větru z plachet.
"Podle toho, jak trh reaguje na to, co řeknou, ale i na to, co neřeknou guvernéři Fedu, bych odhadoval, že zvýšení sazeb má aktuálně váhu zhruba 6-7 % hodnoty indexu S&P 500," uvedl Jack Ablin z BMO Private Bank.
Index S&P 500 po 1 016 obchodních dnech zažil v pátek takzvaný kříž smrti (50denní průměr shora prorazil linii 200denního průměru). Tento krátkodobě negativní signál ale v půlročním horizontu bývá následován v průměru více než 8% posílením indexu, což je zhruba dvojnásobek průměrného zhodnocování v šestiměsíčním období.
Z velkých firem v pátek zajímavé zisky zažily například Facebook (+1,43 %), Chevron (+3,59 %) nebo Intel (+2,52 %), nedařilo se naopak Googlu (-1,24 %), Wal-Mart Stores (-1,73 %), Pfizeru (-1,80 %) nebo Johnson & Johnson (-1,09 %). Velké banky zůstaly v mírném záporu, Apple přidal kosmetických 0,33 %, General Electric 0,60 %.
Americké akcie zažily v týdnu kvůli obavám ze zpomalení čínské ekonomiky nejhorší den za čtyři roky. Propad ale naopak vystřídal největší dvoudenní vzestup od finanční krize. Celý týden tak nakonec byl pro všechny tři hlavní akciové indexy ziskový (Dow +1,11 %, S&P 500 +0,91 %, Nasdaq Composite +2,60 %).
"Po uplynulém týdnu jsou podle mě všichni trochu unavení. I proto je závěr týdne na trzích celkem klidný," uvedl Mark Heppenstall z Penn Mutual Asset Management. Panika v první polovině týdne přitom vedla například k největšímu odlivu peněz z fondů zaměřených na americké akcie od roku 2002, přičemž úterní odliv byl rekordní od roku 2007, uvedla Bank of America Merrill Lynch.
Až se bude na poslední srpnový týden roku 2015 vzpomínat, nemělo by zapadnout, že v úterý odteklo z amerických akciových fondů nejvíce peněz od roku 2007.Posted by investicniweb.cz on 28. srpen 2015
Silnější dolar i ropa
Americký dolar v pátek na devizových trzích čtvrtým dnem za sebou zpevňoval. Pomáhala mu klidnější situace na finančních trzích a celkově optimistické údaje z USA, které posílily názor, že největší světová ekonomika je na cestě stabilního hospodářského růstu.
Dolarový index se blíží 96 bodům, když ještě v pondělí během prudkého propadu na světových akciových trzích klesl na sedmiměsíční minimum 92,621 bodu.
Prezident Federální rezervní banky v New Yorku William Dudley po prudkém propadu na světových burzách, vyvolaným obavami ohledně Číny, tento týden naznačil, že zvýšení úrokových sazeb v USA je v září méně pravděpodobné. Některé činitele Fedu, jak zní zkratka americké centrální banky, ale nedávný kolaps na trzích neohromil. "Nestalo se nic, co by tak radikálně změnilo vyhlídky americké ekonomiky, aby se základní trajektorie měnové politiky změnila," uvedl podle agentury Reuters prezident Fedu v St. Louis James Bullard na konferenci světových centrálních bankéřů v Jackson Hole ve Wyomingu. Jeho názor sdílela i šéfka clevelandského Fedu Loretta Mesterová. Americká ekonomika by podle ní mohla mírné zvýšení úrokových sazeb stále ustát. Nepřislíbila však, že na příštím zasedání Fedu v září takový krok podpoří.
Viceguvernér Fedu Stanley Fischer v rozhovoru pro CNBC uvedl, že je příliš brzy na hodnocení dopadů devalvace čínské měny a nejistoty spojené s růstem čínské ekonomiky. "Je to nová situace a bude trvat, než ji zhodnotíme," řekl.
Americká ekonomika podle čtvrtečních dat zrychlila tempo růstu ve druhém čtvrtletí na 3,7 % namísto původně předpokládaného vzestupu o 2,3 %. Páteční údaje ukázaly, že spotřebitelské výdaje v červenci vzrostly o 0,3 %. Spotřebitelská důvěra ale v srpnu na pozadí poklesu cen akcií mírně klesla.
Světové ceny ropy pokračovaly v prudkém oživování z minim za šest a půl roku a zhruba 7% přírůstky navazovaly na čtvrteční vzestup, který přesáhl deset procent. K jejich oživování přispívá zotavení globálních akciových trhů, údaje o nečekaně hlubokém poklesu zásob ropy na americkém trhu a zpráva o solidním růstu americké ekonomiky. Poprvé za devět týdnů tak ceny ropy vzrostly a ukončily nejdelší sérii týdenních poklesů od roku 1986.
Cena ropy Brent se v pátek vrátila nad 50 USD za barel a cena americké WTI stoupla nad 45 USD za barel.
Po většinu dne se trh stabilizoval na úrovních dosažených ve čtvrtek. Později jej ale podpořil silný růst burzovních cen benzínu v USA po zprávě, že společnost Phillips 66 přerušila kvůli úniku ropných látek provoz krakovací jednotky rafinérie v New Jersey. Někteří analytici také připisují obnovení růstu cen obavám z tropické bouře Erika, která směřuje k ropným zařízením v Mexickém zálivu.
Trh v minulých měsících srážely vysoká produkce v USA, rekordní těžba na Blízkém východě a také obavy z klesající poptávky v asijských zemích. V pondělí klesla cena Brentu i WTI na nejnižší úroveň od začátku roku 2009, zejména pod vlivem obav z výrazného zpomalování růstu čínské ekonomiky.
Podle analytiků byla ale poslední vlna poklesu příliš výrazná a rychlá, takže se prudké oživení dalo očekávat. "Oživení cen muselo dříve či později přijít vzhledem k tomu, že ceny padaly od konce června prakticky nepřetržitě," řekl agentuře Reuters komoditní analytik z Commerzbank Carsten Fritsch.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Osobní příjmy ve Spojených státech v červenci v souladu s odhady vzrostly o 0,4 %, a zvýšily se tak stejným tempem jako v předchozím měsíci. Růst osobních výdajů zrychlil na 0,3 % z 0,2 % v červnu, když se čekal růst o 0,4 %. Jádrové výdaje na osobní spotřebu, klíčový inflační indikátor Fedu, se meziročně zvýšily o 1,2 % po růstu o 1,3 % v červnu. Jsou tak již 39 měsíců pod 2% cílem centrální banky.
- Spotřebitelská důvěra se ve Spojených státech v srpnu zhoršila. Vyplývá to z finálních dat zveřejněných Michiganskou univerzitou. Index spotřebitelské důvěry klesl na 91,9 bodu z 93,1 bodu v červenci. Čekal se přitom růst na 93,3 bodu.
- Počet aktivních ropných vrtů v USA podle dat společnosti Baker Hughes v týdnu stoupl o jeden na 675. Jde o šestý týdenní nárůst v řadě.
- Automatic Data Processing plánuje vydat dluhopisy za 2 miliardy dolarů, na trhu chce skoupit dalších 25 milionů vlastních akcií.
- Potravinářská firma B&G Foods je blízko převzetí společnosti Green Giant.
- Akcionáři farmaceutické firmy Mylan jednoznačně schválili předloženou nabídku na převzetí konkurenta Perrigo.*
- RBC Capital Markets zvyšuje doporučení na akcie Abercrombie & Fitch na "sector perform" z "underperform".
- On-line obchodní platforma společnosti Charles Schwab před startem obchodování byla mimo provoz, později ale opět začala fungovat.
- Spoluzakladatel internetové a technologické firmy Google Sergey Brin prodal tento týden 33 332 akcií Googlu třídy A a 30 573 akcií Googlu třídy C poté, co se jejich cena propadla na 6týdenní minima. Vyplývá to z hlášení, které Brin zaslal americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).
- Šéfka clevelandské pobočky americké centrální banky Loretta Mesterová věnovala nedávným turbulencím na finančních trzích pozornost, její pohled na budoucnost amerických úrokových sazeb se ale nezměnil. Mesterová to řekla v pátek v rozhovoru pro list Wall Street Journal. Nadále tak zastává názor, že je americká ekonomika dost silná na to, aby zvýšení sazeb v blízké době zvládla.
- Šéf saintlouiského Fedu James Bullard si nemyslí, že by americká centrální banka změnila svůj výhled kvůli kolísání trhů, které přišlo poté, co se zvýšily obavy z dalšího vývoje čínské a světové ekonomiky. Bullard to řekl v pátek v televizi Bloomberg. Přiznal, že procházíme volatilním obdobím, odmítl ale, že by deset dní výkyvů trhů bylo důvodem pro to, aby Fed měnil své postoje.
- Ratingová agentura Moody's snížila odhad globálního růstu v letošním roce z původních 3,1 % na 2,8 %. Důvodem je zpomalování v Číně a pokles cen komodit.
- Čínská centrální banka podruhé v tomto týdnu poskytla finanční injekci mezibankovnímu trhu. Formou krátkodobých půjček na podporu likvidity (SLO) do něj v pátek nalila 60 miliard jüanů.
Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích
- Euro se poprvé od února obchoduje na úrovni 1,16 EUR/USD. Dolar sráží ústup analytiků od očekávání, že americká centrální banka začne úrokové sazby zvyšovat již na svém zářijovém zasedání. Změnu očekávání vyvolávají dramatické propady na finančních trzích vyvolané obavami z dalšího vývoje čínské a světové ekonomiky. Kurz dolaru navíc prorazil směrem nahoru linii 200denního klouzavého průměru, čímž se podle analytiků měně otevřela cesta k dalšímu oslabení.
- Ruský rubl ztrácí k americkému dolaru další zhruba tři procenta a dostal se na dosah letošního lednového minima. Jeho kurz reaguje na další pokles cen ropy a propad cen akcií v Číně. Intervence centrální banky na jeho podporu je podle analytiků nepravděpodobná, uvedla agentura Reuters.
- Netflix v rámci vstupu na japonský trh uzavře partnerství s tamní telekomunikační firmou SoftBank.
- Chmurné vyhlídky čínské i světové ekonomiky vyvolaly nejen na asijských akciových trzích neřízené výprodeje. Panika a šílenství se šíří celosvětově. V takovémto prostředí že by měl Fed zvyšovat sazby? Na zářijovém zasedání k tomu nepřistoupí ani náhodou, shoduje se většina analytiků.
- Světové ceny ropy v pondělí ráno sestoupily na nová minima za zhruba šest a půl roku, a navázaly tak na propad z předešlého týdne. Ropný trh nadále srážejí obavy, že zpomalující růst čínské ekonomiky povede k slabší poptávce po této strategické surovině, které je na globálním trhu již nějakou dobu nadbytek.
- Pokud americká centrální banka v dohledné době začne zvyšovat úrokové sazby, udělá velkou chybu. Prohlásil to bývalý šéf ekonomických poradců Bílého domu Lawrence Summers. Fed by dle Summerse zvýšením sazeb riskoval, že inflace zůstane dlouhou dobu uvězněna pod úrovní dvou procent.
- Britská libra se k euru propadla na dvouměsíční minimum 0,731 EUR/GBP.
- Americký producent a dodavatel elektřiny Southern Co. se dohodl na převzetí energetické firmy AGL Resources za 12 miliard dolarů. Transakce by měla být dokončena v letošním druhém pololetí. Spojením vznikne druhý největší poskytovatel energetických služeb v USA podle počtu zákazníků za společností Exelon, napsala agentura Reuters.
- USA: Index aktivity chicagského Fedu v červenci vzrostl na 0,34 bodu z -0,07 bodu (revidováno z +0,08 bodu).
- Dennis Gartman umí malovat na černo. A také toho na trzích už celkem dost zažil a docela solidně se na nich živí. Je to kontrarián k pohledání, ale pokud opravdu sám dělá to, co radí ostatním, je ke zvážení, zda s těmi pověstnými nákupy za atraktivní ceny ještě nepočkat.
- Šéf technologické společnosti Apple Tim Cook dostává na stůl denně údaje o výkonnosti firmy na čínském trhu a aktuální čísla ukazují, že se Applu v Číně v červenci a srpnu více než dařilo. Cook to napsal v e-mailu adresovaném moderátorovi finanční televize CNBC Jimu Cramerovi.
- Úrokové sazby ve Spojených státech by se měly začít zvyšovat ještě letos. V pondělí to řekl šéf atlantského Fedu Dennis Lockhart. Nezopakoval ale svůj dřívější názor, že by se tak mohlo stát již na zářijovém zasedání FOMC.
- Světové ceny ropy po pondělním propadu na nová minima za šest a půl roku v úterý krátce před polednem rostly o více než tři procenta. Ropa Brent kolem 11.40 SELČ zdražovala o 3,2 % na 43,88 dolaru za barel a severoamerická surovina WTI přidávala 3,3 % na 39,38 dolaru za barel. Přetlak nabídky této strategické suroviny na světovém trhu a obavy z rychlého tempa zpomalování růstu ekonomiky v Číně ale způsobují, že ceny zůstávají v blízkosti nejnižších hodnot za šest a půl roku.
- Centrální banky svou uvolněnou politikou přispěly k aktuálnímu propadu světových akciových trhů. Ve vysílání CNBC to uvedl velký kritik bankovních autorit Jim Grant.
- Americké akcie by mohly ještě otestovat minima z úvodu pondělního obchodování, ale nakonec by se trhy měly celkem rychle vzpamatovat z prudkých propadů a v příštích měsících začít opět posilovat. Ve vysílání finanční televize CNBC to uvedl dlouhodobý akciový optimista Jeremy Siegel.
- Ceny domů ve Spojených státech v červnu podle indexu S&P/Case-Shiller, který sleduje ceny nemovitostí ve dvaceti amerických městech, meziročně vzrostly o 5 %. Čekal se růst o 5,2 % po +4,9 % v květnu. Index cen domů FHFA se meziměsíčně zvýšil o 0,2 % při očekávání 0,4% růstu po +0,5 % v květnu (revidováno z +0,4 %). Meziročně index FHFA vzrostl o 5,6 % po růstu o 5,7 % v květnu.
- Tempo růstu aktivity v americkém sektoru služeb v srpnu podle indexu nákupních manažerů kleslo. Předběžný ukazatel za srpen se snížil na 55,2 bodu z 55,7 bodu v červenci. Čekal se růst na 56 bodů. Kompozitní PMI klesl na 55 bodů z 55,7 bodu.
- Prodeje nových domů ve Spojených státech se v červenci v meziměsíčním srovnání zvýšily o 5,4 % na 507 tisíc jednotek anualizovaně. Čekal se růst na 520 tisíc jednotek anualizovaně z 482 tisíc jednotek v červnu, kdy se prodeje proti květnu o 6,8 % snížily.
- Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v srpnu zvýšila. Vyplývá to ze zprávy organizace Conference Board. Index spotřebitelské důvěry se v srpnu zvýšil na 101,5 bodu z 91 bodů. Čekal se růst jenom na 93,3 bodu.
- Index aktivity richmondského Fedu v srpnu klesl na 0 bodů z 13 bodů (odhad: 9 bodů).
- RW Baird zvyšuje investiční doporučení na akcie Adobe Systems na "outperform" z "neutral".
- Rozpočtový schodek Spojených států by měl v letošním fiskálním roce klesnout na 426 miliard dolarů z loňských 485 miliard dolarů, a dostat se tak na nejnižší úroveň od nástupu prezidenta Baracka Obamy do funkce. Uvedl to v úterý rozpočtový úřad Kongresu. Snížil tak svůj březnový odhad, podle kterého měl letošní deficit dosáhnout 486 miliard dolarů.
- Čínská centrální banka v úterý již po páté v posledních devíti měsících snížila svou základní úrokovou sazbu, tentokrát o 0,25 procentního bodu na 4,6 %. Požadavek na minimální rezervy komerčních bank snížila o 0,5 procentního bodu na 18 %. Kvůli obavám z rychlého zpomalení tempa růstu čínské ekonomiky nyní prudce oslabují akcie v Číně i jinde ve světě a banka se tímto krokem snaží uklidnit a stabilizovat domácí akciový trh.
- Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby se ve Spojených státech v červenci zvýšily meziměsíčně o 2 %. Očekával se naopak pokles o 0,4 %. V červnu objednávky proti květnu stouply o 4,1 % (revidováno z +3,4 %). Po očištění o dopravní prostředky objednávky vzrostly o 0,6 % po červnovém růstu o procento (revidováno z +0,8 %), trh očekával růst o 0,4 %. Objednávky kapitálového zboží očištěné o vojenskou a dopravní techniku vzrostly o 2,2 %, když se čekal růst jen o 0,3 % po +0,9 % v červnu.
- Počet žádostí o hypotéku se ve Spojených státech v týdnu do 21. srpna po sezónním očištění údajů zvýšil proti předchozímu týdnu o 0,2 %. Uvedla to Asociace hypotečních bankéřů (MBA). Průměrná úroková sazba hypotéky se splatností na dobu 30 let v USA nyní činí 4,08 %.
- Korekce na americkém akciovém trhu pokračovala navzdory výraznému počátečnímu růstu cen i v úterý. V rámci býčího trendu stále ještě nemusí vůbec nic znamenat, což ukazuje i pohled do zpětného zrcátka, v tomto případě do roku 1987.
- Obavy, že zájem Číny o nákup surovin po desetiletích silného růstu uvadá, poslal dolů ceny mnoha komodit. Obrovský podíl Číny na těchto trzích však znamená, že Čína bude v dlouhodobém horizontu dále komoditní trh utvářet, tvrdí ekonomové, které cituje list The Wall Street Journal. Čína přitom nakupuje širokou škálu komodit, počínaje mědí a konče uhlím.
- Americký poskytovatel služeb v ropném průmyslu Schlumberger se dohodl na převzetí konkurenční společnosti Cameron za 14,8 miliardy dolarů. List Financial Times upozorňuje, že je dohoda dalším krokem ke konsolidaci v ropném sektoru, který trpí propadem cen ropy na světových trzích. Transakce by měla být dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku.
- Analytička Heather Belliniová z americké investiční banky Goldman Sachs zvýšila investiční doporučení na akcie Googlu na "buy" z "neutral". Současně zvýšila také jejích 12měsíční cílovou cenu, a to na 800 z 680 USD. Belliniová krok vysvětlila zlepšováním monetizace vyhledávání na mobilních telefonech a tabletech. Příznivě se podle ní vyvíjejí také příjmy z reklamy přehrávané ve videích na mobilních zařízeních. Průměrná cílová cena akcií Googlu je podle agentury FactSet aktuálně 766,48 USD.
- BMO Capital zvyšuje doporučení na akcie banky BB&T na "outperform" z "market perform".
- Susquehanna Financial Group zvyšuje doporučení na akcie Nike na "positive" z "neutral".
- Raymond James zvyšuje doporučení na akcie Best Buy na "strong buy" z "market perform".
- Čínská centrální banka podpořila druhou největší ekonomiku světa injekcí v objemu 140 miliard jüanů. Podpora směřovala na mezibankovní trh prostřednictvím opatření na podporu likvidity ve formě krátkodobého financování (SLO). Banka chce tímto opatřením podpořit ekonomiku a stabilizovat situaci na trhu, kde v minulých dnech prudce klesaly ceny akcií.
- Americká ekonomika podle zpřesněných údajů zrychlila ve druhém čtvrtletí růst na 3,7 % anualizovaně. Rychlý odhad z konce července hovořil o růstu HDP o 2,3 %. V prvním čtvrtletí ekonomika USA v anualizovaném vyjádření přidala pouze 0,6 %. Americké hospodářství tak ve druhém čtvrtletí rostlo nejrychleji od minulého léta. K solidnímu výkonu ekonomiky přispěla slušná domácí poptávka. Analytici očekávali růst jen o 3,2 %.
- Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 22. srpna klesl na 271 tisíc z 277 tisíc v předchozím týdnu. Očekával se pokles na 270 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 15. srpna vzrostl na 2,269 milionu z 2,256 milionu v předchozím týdnu, čekal se pokles na 2,25 milionu.
- Pokračující prodeje domů ve Spojených státech v červenci stouply o 0,5 % meziměsíčně a o 7,2 % meziročně. V červnu meziměsíčně klesly o 1,8 % a meziročně se zvýšily o 11,1 % (revidováno z +8,2 %).
- Index aktivity kansaského Fedu v srpnu klesl na -16 bodů z -5 bodů.
- Raymond James zvyšuje doporučení na akcie internetového obchodu Amazon na "strong buy" z "outperform".
- Stifel Nicolaus zvyšuje doporučení na akcie železničního dopravce CSX na "buy" z "hold".
- V pondělí poprvé v historii byla na Facebooku aktivní miliarda lidí. Oznámil to šéf společnosti Mark Zuckerberg. Akcie firmy přidaly 2,91 %.
- Americká společnost Google ve čtvrtek odmítla obvinění, že porušuje evropská antimonopolní pravidla a zneužívá svého dominantního postavení na trhu s internetovým vyhledáváním. Obvinění, které letos v dubnu vznesla Evropská komise, podle firmy postrádá faktické, právní i ekonomické základy.
- Světové ceny ropy jsou na více než šestiletých minimech. Stejně tak další důležité komodity jsou nejlevnější za několik let. Známý investor Jim Rogers nicméně upozorňuje, že situace nemusí být až tak špatná, jak se na první pohled zdá. Na komoditní trhy se podle něj klidně brzy mohou vrátit býci.
- Čínská vláda ve čtvrtek intervenovala na akciovém trhu. Nakupovala akcie, aby trh stabilizovala před výročím porážky Japonska v druhé světové válce a s ním spojenou vojenskou přehlídkou, která je naplánovaná na 3. září. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na nejmenovaný zdroj obeznámený se situací.
Výsledková sezóna za uplynulý týden
- Výsledky Toll Brothers ve 3QFY2015: Zisk na akcii 0,36 USD (odhad: 0,49 USD), tržby 1,03 miliardy USD (loni: 1,06 miliardy USD).
- Výsledky Best Buy ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,49 USD (odhad: 0,34 USD), tržby 8,53 miliardy USD (odhad: 8,29 miliardy USD).
- Výsledky Abercrombie & Fitch ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,12 USD (odhad: ztráta 0,04 USD), tržby 817,8 milionu USD (odhad: 812 milionů USD)
- Výsledky Tiffany & Co. ve čtvrtletí do konce července: Tržby klesl o 0,2 % na 990,5 milionu USD (po očištění o změny kurzů měn +7 %), analytici čekali tržby 1 miliardu USD. Zisk na akcii dosáhl 0,81 USD, po očištění 0,86 USD, analytici čekali 0,91 USD. Firma překvapila výhledem poklesu celoročního zisku, nyní odhaduje 3,99-4,12 USD, trh čekal 4,26 USD. Akcie ve čtvrtek -2,10 %.
- Výsledky Dollar General ve 2Q: Zisk na akcii 0,95 USD (odhad: 0,94 USD), tržby lehce pod očekáváním. Akcie ve čtvrtek -3,18 %.
- Výsledky Autodesk ve 2Q: Zisk na akcii 0,19 USD (odhad: 0,17 USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu kolísaly, kvůli slabému výhledu ale zhruba po hodině odepisovaly zhruba 6 %.
- Výsledky Aeropostale ve 2Q: Ztráta na akcii 0,56 USD (odhad: 0,56 USD).
- Výsledky GameStop ve 2Q: Očištěný zisk na akcii 0,31 USD (odhad: 0,24 USD). Tržby 1,76 miliardy USD (+1,8 %). Akcie ve čtvrtečním after-marketu i díky zlepšení výhledu ziskovosti +4,5 %.
- Výsledky Smith & Wesson Holding ve 2Q: Zisk na akcii 0,32 USD (odhad: 0,22 USD). Akcie ve čtvrtek v poobchodní fázi +7 %.
Zdroj: CNBC, Bloomberg, MarketWatch, Wall Street Journal, ČTK