Podceňují investoři tento základní tržní faktor?
|

Podceňují investoři tento základní tržní faktor?

Podle Bank of America Merrill Lynch obchodníci nadále podceňují tempo, jímž Fed může zvyšovat svou základní úrokovou sazbu. To může mít široký dopad.

Fed Centrální banky Úrokové sazby Americká ekonomika Spojené státy americké (USA) Americké akcie Americký dolar Investiční tipy

Podle Bank of America Merrill Lynch by se měli investoři zaměřit na sázky ve směru posilujícího amerického dolaru a zajišťovat se proti poklesu cen akcií v USA. Podceňují totiž tempo růstu americké ekonomiky, na které může centrální banka zareagovat rychlejším než předpokládaným zvyšováním základní sazby.

Trh sice v posledních měsících mírně přehodnotil výhled vývoje sazeb v Americe, podle banky ovšem ani zdaleka ne dostatečně. Průměr odhadů je stále daleko za oficiálním stanoviskem Fedu, které vyjadřuje medián předpokladů jednotlivých členů měnového výboru centrální banky.

Podle Bank of America Merrill Lynch je proto vhodné se zaměřit na očekávaný růst hodnoty amerického dolaru a výnosů vládních dluhopisů USA, a naopak se zajišťovat proti poklesu cen akcií amerických firem.

Dolaru by navíc měla pomáhat i očekávaná daňová reforma a Trumpovou administrativou kýžená repatriace desítek až stovek miliard dolarů ze zahraničních účtů do USA. Nižší daně sice budou příznivé i pro zisky firem, a tedy ceny akcií, úvaha Bank of America Merrill Lynch ovšem naznačuje minimálně možné protichůdné působení změn ve zdanění společností.

Zdroj: Bank of America Merrill Lynch