Proč se vyplatí pořídit si dům v Chorvatsku?
|

Proč se vyplatí pořídit si dům v Chorvatsku?

Každý úspěšný podnikatel se musí po odříkání a dřině rozhodnout, jak naložit se zaslouženým ziskem. Zabezpečit rodinu, dále rozvíjet firmu, pořídit si bydlení, nakoupit akcie nebo podílové fondy. A co pak?

Nemovitosti Realitní trh Chorvatsko Turismus a cestovní ruch Diverzifikace investic Investiční alternativy

Zvažujete jachtu? Nebo letní dům v cizině? Pokud by se vám líbilo mít vlastní zázemí v blízkosti moře, je ideální destinací Chorvatsko. A nejde jen o to, že mezi Čechy je to stále populární destinace. Země toho totiž nabízí opravdu hodně:

  • Krásné přímořské prostředí s pohodovou atmosférou,
  • skvělé jídlo,
  • přátelské lidi,
  • nekonečné možnosti výletů po moři i souši.

Chorvatsko je navíc v Evropské unii a je velice dobře dopravně dostupné.

Vybrat si je možné z velkolepých vil, bytů i menších domků a bungalovů. S vyššími cenami je potřeba počítat v centrech historických měst a v bezprostřední blízkosti pobřeží.

Jak vybrat spolehlivého makléře? A jaké ceny očekávat? S tím vám rádi poradíme.

Chorvatsko je turistický ráj

Chorvatsko si své přírody váží. Jde o zemi, kde je znečištění životního prostředí minimální, a to ve světovém měřítku. Není divu, vždyť turismus je to, co táhne chorvatskou ekonomiku nahoru, i když se zbytku hospodářství zrovna nedaří.

Dům v Chorvatsku je dobrá investice

Protože Chorvatsko je populární nejen u Čechů, ale i u ostatních Evropanů, je pravděpodobné, že ceny nemovitostí budou dále růst. Dnes zakoupená nemovitost na hezkém místě svou hodnotu jen tak neztratí.

Naopak, může se stát výhodnou investicí. V pobřežních oblastech jsou totiž plánovány stavební uzávěry, a to právě proto, aby krajina zůstala malebná a zachovala si svůj ráz. Proto lze očekávat, že se nabídka nemovitostí nebude zvyšovat, a tak tržní cena domů v blízkosti moře poroste.

Autem jste všude do tří hodin

Chorvatsko je ideální pro každého, kdo se rád přemisťuje autem. Dálnice A1, která spojuje hlavní město Záhřeb s druhým největším městem Split, umožňuje pohodlné a rychlé cestování podél celého pobřeží. Dostat se prakticky na kterékoli místo v Chorvatsku autem proto není problém. Mít pohodlné zázemí je skvělý začátek pro objevování krásy celé země i zemí sousedních.

Byrokracie se nemusíte bát

Díky Evropské unii je pořízení nemovitosti v Chorvatsku celkem snadná věc. Bez nějakých těch formulářů a trochy byrokracie se to sice neobejde, Češi však nejsou při nákupu nemovitosti nijak limitováni. Rádi vám poradíme, jak na to!

Mít dům u moře má něco do sebe. A pokud dům náhodou nevyužijete pro sebe nebo pro své důležité zaměstnance, budete mít skvělou nabídku pro své známé a příbuzné. Oni vám na oplátku třeba zase půjčí srub v horách nebo bungalov u nějakého jiného moře.