Týden na trzích podle burzovních grafů: Akciový býk pokračuje v jízdě
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Akciový býk pokračuje v jízdě

Situace na americkém akciovém trhu se nijak dramaticky nemění. Index S&P 500 posílil za týden o 0,69 % na 2 367 bodů a posunul opět své historické maximum.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

V pátek expirovaly únorové opce. Ty na hlavní indexy expirují brzy po otevření trhů třetí pátek v měsíci a v tento den s nimi nelze obchodovat. Trhy v tyto dny často klesají. Stejný vývoj nastal i tento pátek, ale obrat ze ztráty do zisku potvrdil býčí signál. 20denní klouzavý průměr se posunul mírně nad hladinu 2 300, na které je nejbližší support. Jako rezistence se nabízí psychologicky zajímavá hladina 2 400, kde by indexy mohly konsolidovat.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX je na nízkých hodnotách. Ani u něj se neobjevují náznaky změn, růstový trend není na pořadu dne.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Index S&P 500 pokračuje v jízdě na sever a uzavírá na nových maximech. Dokud neprolomí nejbližší support, zůstane v býčím trendu. Do té doby budou poklesy využívané k nákupům. Zatím se prognózy o korekci mýlí.

Na hodnotě 2 400 by index S&P 500 případně byl 15 % v plusu za období od prezidentských voleb v USA. V této zóně pravděpodobně přijde konsolidace a vybírání zisků. Nakonec to může být opět Donald Trump, kdo razantně změní směr vývoje akciových indexů.