Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie pokořily historická maxima
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie pokořily historická maxima

Další týdenní zelená svíčka indexu S&P 500, tentokrát s hodnotou +0,87 %. Po bezmála sedmi měsících to pro širší akciový index v USA znamená nové historické maximum.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Od pondělí index S&P 500 testoval vrchol ze začátku srpna a páteční pozitivní vývoj jej posunul na historický zavírací rekord. Je to poprvé od konce ledna.

Graf indexu je v býčím nastavení. Proražení nad 2 860 znamená, že je hladina 2 800 nyní významným předělem mezi býky a medvědy. Její prolomení by pravděpodobně vyvolalo další prodeje.

Mark Cuban: Držím pár akcií a spoustu hotovosti, o trh mám obavy
Držím asi čtyři dividendové tituly, dvě akcie shortují, a také mám zainvestováno v Amazonu a Netflixu. Část růstu trhu jsme si v minulosti vypůjčili z budoucnosti, uvedl ve vysílání CNBC známý investor a podnikatel Mark Cuban.

VIX

Index volatility VIX je na nízkých hodnotách, ze kterých by se mohl mít tendenci zvedat. Stále platí, že je pro akcie býčím signálem.

Závěr

Případný pokles indexu S&P 500 o 5 % by jej vrátil na 2 730. Na denním grafu by to byla děsivě vypadající ztráta, na týdenním jen mírný pokles. Zde by byl spíše psychologický problém s následováním davu.

Proražením nad 2 860 si ovšem index otevřel cestu k 2 900, jde o necelé procento růstu od aktuální úrovně. Vše je pocitově zalité sluncem, negativní reakce na spuštěná i potenciální cla zatím nepřišla, v pátek vývoj spíše ovlivnil názor šéfa Fedu Powella na další posuny sazeb.

Americké akcie: Achillova pata býčího trendu
V uplynulých kvartálech pomáhaly americkému akciovému trhu svou nadvýkonností především cyklické tituly. V posledních týdnech se ale zdá, že cyklické akcie začínají ztrácet a na jejich úkor získávají pevnější půdu pod nohama defenzivnější sázky.