Týden na trzích podle burzovních grafů: Odraz ode dna znamenal pro index S&P 500 nejsilnější výsledek od roku 2013
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Odraz ode dna znamenal pro index S&P 500 nejsilnější výsledek od roku 2013

Reakce na začátek korekce byla silná, index S&P 500 přidal 4,3 %. Nebýt lednového růstového sprintu, denní graf by byl zhruba na linii růstového trendu.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se dostal nad rezistenci 2 700. U této psychologicky významné hladiny je také 50denní klouzavý průměr. Páteční nadějný růst, kdy se index vyšplhal k 20dennímu klouzavému průměru, se ale změnil pouze v zelenou nulu. Růst od pondělí do čtvrtka byl velice silný a to, že se kurz zastavil na rezistenci, by mohlo znamenat pro příští dny stagnaci a vývoj do strany.

VIX

Index volatility VIX je i po výrazném poklesu z uplynulého týdne na vysokých hodnotách, pokud budeme uvažovat hladiny, na nichž se držel v posledních letech. Pro akcie nevysílá pozitivní signál, ale na druhou stranu zřejmě nastává období zvýšené volatility. Dlouhodobý návrat VIX k vyšším hodnotám (nad 15) by mohl odpovídat očekávané situaci.

Závěr

Denní graf indexu S&P 500 je v medvědím nastavení. Bude důležité, zda kurz zůstane nad 2 700, což by z této hladiny udělalo nejbližší support.

Trh je ve stavu, do kterého se podle očekávání měl dostat. Nepřerušovaný a bezstarostný růst skončil a nastává období, kdy se růsty střídají s poklesy. Nebude dlouho trvat, než se i v tomto prostředí opět naučíme rozeznávat technické signály. Vyloženě negativní faktory (ekonomické, politické) aktuálně na trh nepůsobí.