Týden na trzích podle burzovních grafů: Páteční výprodej pokazil radost z nových historických maxim v USA
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Páteční výprodej pokazil radost z nových historických maxim v USA

Svíčka zkráceného obchodního týdne se tentokrát nezelená, je na červené nule. Index S&P 500 za čtyři obchodní dny odepsal 0,17 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

První obchodní den roku 2020 zůstane zapsán v burzovním almanachu jako další rekordní, páteční ztráta ale trh vrátila o něco níže. Za čtyři obchodní dny se ovšem na denním grafu prakticky nic nezměnilo – nejbližší support je na 3 150, což byla nová maxima na konci listopadu. Důležitá a silná podpora je v pásmu 3 060 až 3 070, až její případné prolomení by znamenalo výraznější změnu situace.

Nejlepší a nejhorší akciové investice v USA uplynulé dekády
Které americké akcie (z indexu S&P 1500) od začátku roku 2010 do konce roku 2019 nejvíce posílily, a které naopak odevzdaly největší část své hodnoty?

VIX

Index volatility VIX je o něco výše než před týdnem, ale stále je v rozpětí 12 až 17, které nahrává býčímu výhledu pro americké akcie.

Závěr

Technické indikátory jsou v býčím nastavení, ale trh je překoupený, a tak by další pohyb cen akcií mohl být do strany. Pásmo ale musí index S&P 500 teprve vymezit. Po výrazně růstovém roce 2019 mají býci na oddechový čas nárok.

Zdolají akcie v roce 2020 další hradbu obav?
Akcie mají za sebou vynikající rok a i na jeho konci se americké i některé evropské indexy pohybují okolo historických maxim. Neobešlo se to ale bez zvýšené volatility, která bude podle společnosti Janus Henderson důležitým faktorem i pro rok 2020. A stejně tak fundamenty.