Vítězné portfolio na rok 2019: Expertní rady začínajícím a mírně pokročilým (2. díl: ETF)
|

Vítězné portfolio na rok 2019: Expertní rady začínajícím a mírně pokročilým (2. díl: ETF)

Brexit a řada podobných (geo)politických starostí, zpomalení Německa a dalších významných ekonomik nebo klesající zisky firem nejen v USA udělají rok 2019 na trzích přinejmenším zajímavým. Oslovili jsme proto přední domácí investiční experty s otázkou, jak se nyní postavit k základním třídám aktiv. Na jejich tipy naváže cyklus ABCD začínajícího investora, který nově zavítá i do Českých Budějovic, Brna a Ostravy.

Investiční portfolio Pravidla a doporučení pro investování Ponaučení pro investory Investování ETF Výhled na rok 2019

ABCD začínajícího (a mírně pokročilého) investora od 5. února 2019 opět nabídne unikátní možnost získat formou zábavných interaktivních přednášek komplexní a prakticky využitelné informace o sestavování osobního portfolia. O své zkušenosti a tipy se s účastníky cyklu podělí přední domácí odborníci na investování.

V Praze čítá cyklus osm seminářů, během nichž se účastníci dozví to nejpodstatnější o sestavování a rebalancování portfolia a také o základních třídách aktiv. ABCD se navíc v rámci Tour v roce 2019 představí v Českých Budějovicích, Brně a Ostravě. Tam potřebné informace zasazené do kontextu aktuálního dění na trzích zájemcům nabídne v komprimované podobě během dvouhodinové přednášky.

Mluvit se bude mimo jiné o burzovně obchodovaných fondech (ETF), které se v posledních letech (nejen) v důsledku krize těší velké oblibě mezi začínajícími investory i tržními harcovníky. Co bude v tomto segmentu zajímavé sledovat v roce 2019, nastiňuje partner poradenské společnosti Save & Capital Štěpán Uherík, jeden z tradičních průvodců cyklem ABCD.

Čtenáři Investičního webu mají exkluzivní možnost přihlásit se zdarma na ABCD v Praze i na zastávky v rámci Tour, a to prostřednictvím e-mailu zaslaného na abcdzi@seznam.cz (do předmětu napište "ABCD – registrace").

Kapacita v Praze konané ABCD je omezená na 16 míst, což umožňuje individuální přístup. Polovina míst je přitom již nyní obsazena, a i proto organizátoři žádají, aby se registrovali jen vážní zájemci o účast v celém cyklu. Semináře v Praze se budou konat od 17.30 do zhruba 19.00. Místo konání (půjde o centrum města) organizátoři upřesní do konce roku.

Jízdní řád ABCD

  Datum Téma Lektoři
1 5. 2. Vítězné portfolio  
2 19. 2. Akcie 360 °: Hodnoty, na kterých lze stavět  
3 5. 3. Pražská burza: Co je doma, to se (s)počítá  
4 19. 3. Investiční defenziva: Z definice (ne)záživná?  
5 2. 4. Zlato a další komodity, co se (občas) třpytí  
6 16. 4. Měny a portfolio: O forexu a smrti  
7 14. 5. Umění a spol.: Alternativa středního proudu  
8 28. 5. Kolokvium aneb Ptejte se nás, na co chcete  

Detaily cyklu se ladí. Organizátoři budou v průběhu prosince tabulku průběžně aktualizovat.

V Českých Budějovicích, Brně a Ostravě se zastávky ABCD Tour budou konat na partnerských univerzitách. Kapacita se pohybuje v rozmezí 40-50 míst s tím, že zhruba polovina je rezervována pro studenty. Zbytek se rozdělí mezi zájemce z řad veřejnosti. Kódy přednáškových místností, v nichž se budou semináře konat, pořadatelé upřesní na začátku roku 2019.

  • 4. 3. (16.45) Jihočeská univerzita, České Budějovice

- Štěpán Uherík (Save & Capital), Miroslav Novák (AKCENTA CZ), Jiří Kovařík (BCPP)

  • 1. 4. (16.45) Mendelova univerzita, Brno
  • ?. 5. Ostrava

Podrobnější informace o cyklu, vybrané záznamy ze seminářů a prezentace vystupujících nabízí web ABCD začínajícího investora. Historický exkurz do roku 2015, kdy ABCD zažívala premiéru paralelně na pražské Vysoké škole ekonomické a brněnské Mendelově univerzitě, najdete ZDE.

Partnery jarního cyklu ABCD začínajícího (a mírně pokročilého) investora jsou Burza cenných papírů Praha a poradenská společnost Save & Capital. ABCD Tour se koná za podpory Jihočeské univerzity České Budějovice a Mendelovy univerzity v Brně. Mediálním partnerem projektu je Investiční web.