10 společností z indexu S&P 500, které se letos chystají vyplácet vyšší dividendu
|

10 společností z indexu S&P 500, které se letos chystají vyplácet vyšší dividendu

Dividendové tituly by měly být nedílnou součástí každého správně diverzifikovaného portfolia. Následujících deset společností oznámilo v nedávné době navýšení dividendy pro letošní rok, a investoři by tak jejich cenným papírům rozhodně měli věnovat pozornost. Již proto, že řada firem letos naopak výplaty dividend pozastavuje.

Americké akcie Dividendy Akciové tipy Investiční tipy

1. MarketAxess

  • dividendový výnos: 0,60 %

Fintech společnost MarketAxess v rámci zveřejnění hospodářských čísel za poslední čtvrtletí loňského roku oznámila zvýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 60 z 51 centů na akcii. Akcie firmy patří mezi nejvýkonnější tituly uplynulé dekády a analytici věří, že díky unikátním řešením, která společnost nabízí institucionálním investorům, budou i v nynější dekádě patřit mezi silně růstové tituly.

2. Activision Blizzard

  • dividendový výnos: 0,65 %

Známý vývojář počítačových her oznámil spolu s hospodářskými výsledky za poslední loňské čtvrtletí zvýšení roční dividendy o 11 % na 41 centů na akcii. Společnost, která stojí za herními tituly jako Call of Duty, World of Warcraft nebo StarCraft, je zavedeným producentem počítačové zábavy a mohla by těžit i ze současného omezení volného pohybu osob v řadě zemí.

3. AMETEK

  • dividendový výnos: 0,92 %

Výrobce elektromotorů AMETEK za sebou má skvělý rok. Tržby firmě loni stouply na 5,2 miliardy dolarů z 3,8 miliardy dolarů v roce 2018. Podnik těží z diverzifikovaného portfolia zákazníků a v minulém čtvrtletí uvedl, že navyšuje čtvrtletně vyplácenou dividendu na 18 ze 14 centů na akcii.

4. S&P Global

  • dividendový výnos: 0,97 %

S&P Global, která se zaměřuje na informační a finanční analýzu, vyplácí dividendu nepřetržitě od roku 1937. Na začátku letošního roku firma informovala o navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 67 z 57 centů na akcii. Společnosti loni vyskočilo volné cash flow o 40,1 % na 2,5 miliardy USD a letos by se mělo dále zvýšit o 3-7 %. Nahoru by měla zamířit i cena akcií společnosti, v příštích pěti letech by se mohla zdvojnásobit.

5. Rollins

  • dividendový výnos: 1,28 %

Firma Rollins, která poskytuje služby hubení škůdců nebo ochrany staveb proti poškozením způsobeným termity, hlodavci a hmyzem, oznámila na konci ledna navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 12 z 11 centů na akcii. Byznys společnosti sice není tak sexy jako v případě Amazonu či Netflixu, jde však o služby, po nichž bude poptávka bez ohledu na fázi hospodářského cyklu.

6. Anthem

  • dividendový výnos: 1,51 %

Zdravotní pojišťovna Anthem v uplynulém čtvrtletí oznámila navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 95 z 80 centů na akcii (pozor, vzhledem k typu byznysu se jí může týkat pozastavení výplat dividend). Společnost je podle finančního blogera Willa Ashwortha aktuálně dokonce jednou z deseti nejlepších hodnotových akcií. Cenné papíry společnosti jsou příznivě oceněny a Ashworth oceňuje také prvotřídní management.

7. Yum! Brands

  • dividendový výnos: 2,35 %

V uplynulém čtvrtletí majitel značek KFC, Pizza Hut či Taco Bell oznámil navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 47 centů z 42 centů na akcii. Na začátku roku si firma upevnila pozici na trhu převzetím fastfoodového řetězce Habit Burger Grill, který má aktuálně 278 provozoven a plánuje další expanzi.

8. BlackRock

  • dividendový výnos: 3,17 %

Investiční společnost BlackRock na konci ledna oznámila navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 3,63 z 3,30 USD na akcii. Velké popularitě se firma těší mimo jiné díky burzovně obchodovaným fondům iShares. Investoři ale oceňují rovněž její transparentnost.

9. T. Rowe Price

  • dividendový výnos: 3,53 %

Investiční a poradenská firma T. Rowe Price oznámila zvýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 90 ze 76 centů na akcii. Společnost nemá žádné dluhy, a to i přesto, že v uplynulých 24 měsících na trhu skoupila 17,8 milionu vlastních akcií za 1,8 miliardy dolarů.

10. GlaxoSmithKline

  • dividendový výnos: 5,94 %

Farmaceutický obr GlaxoSmithKline oznámil v minulém kvartálu navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 60 z 50 centů na akcii. Společnost aktuálně prochází procesem, na jehož konci se rozdělí na dva subjekty, z nichž jeden se zaměří na farmaceutické přípravky a vakcíny a druhý na volně prodejné produkty pro zdravotní péči.

Údaje o dividendových výnosech se vztahují k zavíracím cenám akcií ze 14. 4. 2020.

Zdroj: InvestorPlace.com