ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Ocenění českých akcií. Říjen zahájily české akcie slušně, ale množí se horší zprávy, naposledy novinky okolo emisních povolenek, které mohou tvrdě dopadnout na ČEZ. Jak vidí budoucnost titulů v segmentu SPAD analytický tým České spořitelny?

Akcie ČR
burza

Erste Bank: Akcie banky během týdne posílily o více než 7 % poté, co GŘ Andreas Treichl řekl, že je EB dostatečně kapitalizovaná. Při adaptaci na podmínky Basel III, u nichž již nyní naplňuje cíl roku 2019 pro ukazatel kapitálové přiměřenosti Tier 1, bude postupovat cestou posilování kapitálové pozice ze zadrženého zisku bez potřeby navyšování kapitálu úpisem nových akcií.

ČEZ: Ministři 2 stran vládnoucí koalice naznačili, že navrhnou využití prodeje CO2 povolenek ve 3. alokačním období (2013 až 2020) na pokrytí části očekávaného zvýšení plateb na dotované výkupní ceny solární energie. Pokud bude schválen 100% nákup CO2 povolenek od 2013, odhadujeme, že to bude mít na ČEZ negativní dopad, protože bude muset v období 2013 až 2020 nakoupit navíc 109,4 milionu CO2 povolenek. Ačkoli věříme, že v tomto návrhu budou ještě významné změny, zpráva je nyní pro akcie ČEZ negativní.

Unipetrol: Koncem září jsme vydali nový report na Unipetrol. Roční cílovou cenu jsme zvýšili ze 140 Kč na 191 Kč a doporučení ponechali na "redukovat". Hlavním důvodem zvýšení cílové ceny je lepší petrochemie a snížený odhad investičních nákladů. Aktuálně společnosti chybí střednědobá strategie růstu, proto čekáme, že by Unipetrol mohl začít vyplácet dividendy.

Telefónica O2 ČR: 6. 10. začala výplata dividendy za loňský rok v hrubé výši 40 Kč na akcii. Výplatní období trvá 5 let.

Pegas Nonwovens: 19. 10. je poslední obchodní den (s přihlédnutím k T+3 vypořádání obchodů) s nárokem na loňskou dividendu v hrubé výši 0,95 EUR na akcii (tj. hrubý dividendový výnos asi 5,3 %).

CME: Zveřejnila svůj výhled výsledků za 3. kvartál (OIBDA by měla meziročně klesnout o 3 až 6 milionů USD, tržby by měly r/r stagnovat), který vypadá celkem negativně vzhledem ke skutečnosti, že reklamní trhy v SVE začaly ožívat. Navíc by měl výsledky firmy podporovat slábnoucí dolar.

NWR: Firma oznámila nabídku na 100% koupi polského uhelného dolu Bogdanka, jehož akcie jsou kótované na burze, za 100,75 PLN (současná cena akcií je okolo 107 PLN; před zveřejněním nabídky však byla 89,05 PLN). Podle polských penzijních fondů, které vlastní v Bogdance téměř 20% podíl, je nabízená cena příliš nízká. O nabídce by se mělo hlasovat na MVH Bogdanky, která by podle původního plánu měla proběhnout v polovině října, ale její termín zatím nebyl stanoven.

ORCO: Maršálek Mazowieckého vojvodství schválil obnovení rezidenčního projektu Zlota 44, který by podle našich výpočtů během 3 let mohl přinést hrubý zisk v přepočtu na nenaředěnou akcii asi 7 až 8 EUR. Projekt je již v našem modelu zahrnut, a proto přehodnocení stavebního povolení je neutrální až mírně pozitivní zpráva.

Zdroj: Česká spořitelna