Velký výprodej akcií začíná. Již příští týden
|

Velký výprodej akcií začíná. Již příští týden

Akciové trhy mají za sebou úspěšné léto a povedl se jim také podzimní vstup, kdy především září zlomilo prokletí špatného měsíce a zažili jsme silnou akciovou rally, která trvá dodnes. Příští týden však býčí jízda skončí. Je pro to několik pádných důvodů.

Rally Fed Světové akcie
Býk a medvěd

1. Důvod pro výprodej - Fed

Celý trh čeká na zasedání Fedu. Ten má rozhodnout o podobě druhé vlny kvantitativního uvolňování. A jelikož je kvantitativní uvolňování (tištění peněz) tím, co podle řady odborníků dělá akcie a komodity atraktivními, je pravděpodobné, že tento faktor je již zohledněn v růstu z předchozích měsíců a investoři budou reagovat ve stylu "sell on the news", tedy že dojde k typickému výprodeji po zprávách.

2. důvod pro výprodej - volby

Ameriku čekají volby do Kongresu. Jejich vítězem by se podle posledních průzkumů měli stát republikáni, na což trhy také již nějakou dobu "sázejí". Stejně jako u zasedání Fedu by tedy reakce měla být "sell on the news".

3. důvod pro výprodej - fondy

A do třetice všeho zlého pro akcie zlého. V USA končí fiskální rok a řada podílových fondů se z daňových důvodů bude snažit vybrat své zisky na nejvíce růstových pozicích ve svých portfoliích. Výprodej tedy může začít už dnes.