ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pražská burza za celý rok nedokázala udržet růstovou náladu z okolních trhů a posilovala méně než hlavní indexy. Dokáže před Vánoci dohnat, co za rok zameškala? Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy může napovědět.

Akcie ČR

Bankovní sektor: Oba bankovní tituly na pražské burze rostly podpořené výsledky zátěžových testů bankovního sektoru v ČR (zaměřené na horizont následujících 2 let), které ČNB provedla na datech k 30. 9. 2010. Testy potvrdily dostatečnou stabilitu bankovního sektoru vůči případným negativním šokům. Navíc ratingová agentura Moody’s zvýšila výhled pro český bankovní systém z negativní na stabilní díky lepšímu makroekonomickému výhledu a dobré ziskovosti tuzemských bank.

ČEZ: Tento týden ČS snížila doporučení na akcie ČEZu na "Držet" a roční cílovou cenu na 820 Kč. Hlavním důvodem je snížení odhadu velkoobchodních cen elektřiny v následujících dvou letech o 7 % a dále o 13 % až 14 % kvůli nadkapacitě a boomu obnovitelných zdrojů v Evropě a nové 32 % dani z emisních povolenek bezplatně přidělovaných výrobcům elektřiny.

Unipetrol: Firma oznámila, že Levos Limited snížil svůj akcionářský podíl z 5,21 % na 2,23 %.

Pegas Nonwovens: Na konci listopadu ČS potvrdila doporučení akcie Pegasu Akumulovat. Roční cílovou cenu mírně snížila z 500 Kč na 480 Kč na akcii. Hlavním důvodem je očekávaný mírný pokles ziskovosti v letošním roce a aktualizace výhledu cen netkaných textilií (trvající tlak v 2011).

NWR: Silné deště v Austrálii podpořily růst cen uhlí, díky čemuž si akcie NWR za poslední týden připsaly více než 8 %. Růst cen uhlí zvyšuje pravděpodobnost, že NWR dosáhne při uzavírání celoročních kontraktů na rok 2011 vyšších cen energetického uhlí.

VIG: Akcie si za poslední týden polepšily o více než 7 % pravděpodobně díky uklidnění ohledně dluhových problémů Irska. Navíc ratingová agentura S&P zvýšila výhled sektoru životního pojištění z negativní na stabilní, což vyvolalo růst pojišťovacího sektoru celosvětově.

Zdroj: Česká spořitelna