ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Příští týden pokračuje na pražské burze výsledková sezóna. Jak si aktuálně vedou české akcie? A jaké novinky sledují analytici České spořitelny?

KB: 22. března došlo v rámci pravidelné změny báze indexu PX ke snížení váhy KB z 17,66 % na 16,35 %.

  • Bankovní sektor: IPO ČSOB, původně plánované na 1H letošního roku, se bude konat nejdříve v červnu. Mezitím se objevila zpráva, že podle nejmenovaného zdroje o ČSOB projevila zájem Deutsche Bank a BNP Paribas. KBC na to reagovala oznámením, že možnost přímého prodeje nezvažuje a nadále se drží plánu na IPO minoritního podílu ČSOB. Zájem zahraničních bank by mohl zvýšit upisovací cenu při IPO ČSOB, a tudíž i pozitivně ovlivnit ocenění sektoru.

  • ČEZ: GŘ a výkonný ředitel ČEZu prodali v období 17. až 18. března akcie v objemu 116 tisíc kusů za cenu v rozmezí 908 až 914 korun. Prodej akcií ze strany vrcholových managerů podniku je obvykle považován za mírně negativní zprávu.

  • Unipetrol: Akcie společnosti za poslední měsíc posílily již o 10 % bez konkrétních zpráv. Mezitím rafinérské marže u ropy Ural dále pokračují v růstu (průměr od počátku března již dosahuje 4,35 USD za barel). To by mělo mít pozitivní vliv na akcie Unipetrolu.

  • Telefónica O2 ČR: Snižujeme doporučení z "akumulovat" na "držet" a snižujeme i cílovou cenu z 500 Kč na 480 Kč za akcii z důvodu slabého výhledu pro letošní rok. Navíc očekáváme pokračující pokles dividendy za letošní rok (tzn. s výplatou v roce 2011) na 36 Kč za akcii kvůli klesajícím příjmům. Pro letošní rok očekáváme r/r pokles čistého zisku o 13,9 %, tzn. pokles 2,5 % r/r bez zahrnutí loňských jednorázových vlivů.

  • Philip Morris ČR: Akcie společnosti za poslední měsíc ztratily již 5,2 %. Důvodem k oslabení je pravděpodobně přeprodanost v očekávání dividendy, která by měla být vyplacena příští měsíc.

  • Pegas Nonwovens: 4Q09 výsledky skončily v souladu s konsensem trhu na všech provozních úrovních kromě čistého zisku. Společnost pro letošní rok již vyprodala 100 % své kapacity, zatímco očekává, že letošní EBITDA zaostane za loňskou maximálně o 10 %. O výši dividendy by se mělo rozhodnout v květnu. Očekáváme, že dosáhne 0,95 EUR na akcii.

  • Orco: by mělo zveřejnit své výsledky za 4Q09 30. března. Spolu se zveřejněním výsledků by společnost měla představit svůj návrh restrukturalizace dluhu, který bude podávat k soudu. Soudní ochrana před věřiteli byla prodloužena do 26. června.

Zdroj: Česká spořitelna