Týden na burzách podle burzovních grafů
|

Týden na burzách podle burzovních grafů

V minulém týdnu ceny do čtvrtka rostly. V pátek začala dlouho očekávaná, zdravá korekce a index S&P 500 uzavřel den se ztrátou 1,61 %. Celkově týden uzavřel o 0,2 % níže. Páteční pokles začal ještě před ohlášením problémů okolo Goldman Sachs, přestože General Electric a Bank of America ohlásily lepší než očekávané výsledky. Jak vypadá trh po technické stránce?

S&P 500 denní graf

S&P 500 18042010

Index uzavřel nad cenou 1190, která vytvořila krátkodobou úroveň, od které se ještě může vracet k růstu. Páteční korekce proběhla s velkým objemem obchodů, proto v případě uzavření pod touto hranicí můžeme očekávat další poklesy až k cenové hladině 1 165 až 1 150.

VIX denní graf

VIX 18042010

Put call ratio, které sleduje poměr mezi objemy obchodovaných put a call opcí a je označováno jako sentiment trhu, se pro akcie začíná stáčet. Nedává však zatím prodejní signál a stále určuje střednědobý býčí signál.

Index volatility VIX v pátek vzrostl o 15 %, prolomil medvědí trendovou čáru a dostal se na úroveň, kde se dlouhodobě pohyboval v letech 2007, 2008 i 2009. Na potvrzení jeho případného dalšího růstu musíme ještě počkat.

Závěr: Začalo docházet k dlouho očekávané korekci, která je nutná a zdravá. Trh čekal na nějaký signál. Jsou dané hladiny, ke kterým by cena mohla dojít. Ke změně trendu zatím nedochází.