CME: Vyšší doporučení od České spořitelny
|

CME: Vyšší doporučení od České spořitelny

Cena akcií CME již ztratila 17 % od posledního reportu vydaného loni v listopadu, v kterém jsme stanovili doporučení na "redukovat" a roční cílovou cenu 27 USD za akcii. Od té doby se mnohé událo, a proto se analytici České spořitelny rozhodli k vydání aktualizace.

CME (CETV) Akcie ČR CETV

Výměna ukrajinských aktivit za bulharské posílila pozici společnosti (CME prodala ztrátové ukrajinské aktivity a koupila ziskového a zavedeného bulharského TV leadera společnost bTV).

Na základě DCF ohodnocení zvyšujeme roční cílovou cenu z 27 USD na 33 USD a zvyšujeme doporučení z "redukovat" na "kupovat".

  • Trh s TV reklamou stejně jako ostatní média – s výjimkou internetu – byl těžce zasažen, ale v některých zemích regionu SVE již vidíme první známky oživení. Management je konzervativně optimistický ohledně vyhlídek na 2. polovinu letošního roku a očekává návrat výdajů na reklamním trhu na meziročně stejnou úroveň, zatímco my odhadujeme míru růstu mezi 0 a 3 %. Dvouciferný růst by se podle nás měl vrátit ke konci roku 2011 a 2012.

Sledujte aktuální kurz akcií CME na pražské burze

  • ČS lehce snižuje dlouhodobý výhled, protože CME nebude schopna těžit z očekávaného dvouciferného růstu na Ukrajině (nicméně ponechává růst pokračující hodnoty nad mírou inflace kvůli konvergenci na 3 %).

  • Analytici ČS současně lehce zvyšují odhady provozního výsledku v období 2010 až 2014 (především kvůli akvizici ziskového bulharského TV leadera bTV). CME je dobře situovaná televizní společnost s excelentním podílem na sledovanosti.

  • Nejstinnější stránkou společnosti je pravděpodobně její relativně vysoká míra zadlužení (čistý dluh 1 mld. USD), vyšší míra rizika a volatility kvůli nejistotám na rumunském a bulharském trhu.

Zdroj: Česká spořitelna