Penny Stocks: Levné malé firmy, jejichž akcie mohou zajímavě růst
|

Penny Stocks: Levné malé firmy, jejichž akcie mohou zajímavě růst

Ceny akcií malých firem (tzv. small caps) zpravidla více kolísají. Některé jsou neuvěřitelně levné. Tzv. penny stocks jsou akcie v nominální hodnotě do pěti dolarů. A právě mezi těmito burzovními trpaslíky lze najít firmy, kterým se přes složité ekonomické prostředí výjimečně daří. Pro rizikovější investory jistě zajímavá příležitost.

Investice Světové akcie
Comstock Homebuilding

Comstock Homebuilding

Sektor: zboží dlouhodobé spotřeby

Tržní kapitalizace: 29,8 milionu USD (všechny údaje k 20. 8. 2010)

Comstock Homebuilding staví domy na bydlení i stavby pro jiné využití. Od začátku srpna 2009 vzrostly akcie této firmy o zhruba 650 procent (i malý pohyb ceny znamená velké procentní pohyby). Například během jednoho dubnového týdne dokázaly akcie přidat 117 procent.

Poslední čtvrtletí byla navíc pro firmu zisková, takže při případném poklesu může být velice zajímavé tento titul nakoupit.

Axcelis Technologies

Axcelis Technologies

Sektor: polovodiče a polovodičová zařízení

Tržní kapitalizace: 156,2 milionu USD

Axcelis Technologies se specializuje na design, výrobu polovodičových zařízení a související služby. Mezi její klienty patří například IBM, Texas Instruments nebo Samsung. Dokud se tedy těmto gigantům bude dařit, tržby Axcelisu jsou solidní zárukou dalšího růstu.

Joe's Jeans

Joe's Jeans

Sektor: oděvy a luxusní zboží

Tržní kapitalizace: 122,16 milionu USD

Joe's Jeans šije značkové oblečení, které distribuuje do více než 1 200 maloobchodů nejen v USA. Přitom se těší konkurenční výhodě spojené se zpracováním samotného materiálu na výrobu džín ("džínoviny"). Společnost oznámila 51procentní růst tržeb za poslední čtvrtletí.

Za rok přidaly akcie zhruba 200 procent, přesto jsou stále velice atraktivní k nákupu. Renhuang Pharmaceuticals

Renhuang Pharmaceuticals

Sektor: farmacie

Tržní kapitalizace: 63,3 milionu USD

Renhuang Pharmaceuticals vyrábí a distribuuje rostlinné produkty, biofarmaceutika a léky tradičního čínského lékařství. Nejdůležitější produkty vyrábí ze sibiřského ženšenu (Acanthopanax), přírodního léčiva potlačujícího depresi.

Za půl roku akcie přidaly zhruba 70 procent. Stále však nabízejí velký prostor pro růst.

Camtek

Camtek

Sektor: polovodiče a polovodičová zařízení

Tržní kapitalizace: 71,1 milionu USD

Camtek vyvíjí automatické optické testovací systémy (AOI) využívané ke zvýšení produktivity výrobního procesu, a tím i zisků výrobců plošných spojů, polovodičů a integrovaných obvodů.

Akcie Camteku, které se loni v červenci obchodovaly za 0,78 dolaru, je možné nyní nakoupit zhruba za 2,5 dolaru.

SMTC

SMTC

Sektor: elektronická zařízení a komponenty

Tržní kapitalizace: 42,4 milionu USD

SMTC poskytuje služby v oblasti elektroniky od designu výrobků a inženýrských služeb až po testování a osobní nastavení produktů. Od začátku března akcie posílily zhruba o 70 procent. LTX-Credence

LTX-Credence

Sektor: polovodiče a polovodičová zařízení

Tržní kapitalizace: 343,6 milionu USD

LTX-Credence je poskytovatelem testovacích zařízení, která se využívají při sledování polovodičových zařízení při výrobním procesu. V posledních třech měsících sice akcie zažívaly prudké výkyvy, nicméně letos se jejich hodnota zvýšila o 32 procent.

Abraxas Petroleum

Abraxas Petroleum

Sektor: ropa a plyn

Tržní kapitalizace: 194 milionů USD

Abraxas Petroleum je energetická společnost zaměřující se především na těžbu ropy a zemního plynu. Před rokem akcie nestály ani dolar, dnes stojí okolo 2,5 dolaru. Pokud nedojde k enormním propadům cen ropy a plynu, drobní investoři mohou vsadit na další růst.

Zdroj: thestreet.com