Týden na trzích podle burzovních grafů: Čekání na zářijový propad
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Čekání na zářijový propad

V září byl zatím jenom jeden den výraznějšího poklesu. Vývoj doposud mate zaběhnuté očekávání, že září je medvědím měsícem. Nic však ještě "není ztraceno", očekávání se mohou vyplnit, protože nejčastěji k poklesům dochází v závěru měsíce.

Index S&P 500 se dostal k ceně 1 130 a celý týden uzavíral nad 200denním klouzavým průměrem. Stejná situace byla také v červnu a srpnu. V pátek se cena dokonce intradenně dostala nad 1 130, ale vrátila se zpět. Důvodem, proč k proražení nemusí dojít v nejbližších dnech, je to, že podmínky na trzích jsou velmi překoupené.

S&P 500 denní graf

S&P 500 technická analýza

Indikátor put call ratio se přeroloval do nákupního signálu, což je velmi pozitivní znamení.

Index volatility VIX je v downtrendu, což je také býčí signál. Na svém minimu byl v úterý. Následně pak v pátek uzavřel nad cenou 22 a vrátil se do svého předchozího rozpětí 22 až 28.

VIX denní graf

VIX technická analýza

Závěr: Cena indexu se nachází na důležité rezistanci. Vzhledem k silné překoupenosti je jedním z možných scénářů situace, kdy po krátkodobé prudké korekci bude cenový vývoj následovat předpoklady chování, které naznačují střednědobé indikátory. To znamená střednědobé pokračování pozitivního, růstového trendu, který začal prvního září.