Richard Zinman: Z přemíry pesimismu vzejde nový býčí trh
|

Richard Zinman: Z přemíry pesimismu vzejde nový býčí trh

Řada otazníků, které se po kreditní krizi vznášejí nad budoucností investování do akcií a dluhopisů, paralyzovala většinu investorů. Silné obavy a současná negativní nálada však mohou přinést řadu zajímavých investičních příležitostí, míní Richard Zinman, výkonný ředitel obchodníka s cennými papíry Credit Suisse Securities.

Richard Zinman

Budoucnost investování po kreditní a hypotéční krizi, pro které se ve Spojených státech zpopularizoval výraz šéfa dluhopisových fondů Pimco Billa Grosse "nový normál", má být komplikovanější. Richard Zinman však budoucnost investování nevidí vůbec chmurně.

"Z pesimismu, který nyní ovládá kapitálové trhy, vzejde býčí trh. A akcie jsou tou nejatraktivnější investicí, kterou jsem za celou svou kariéru zažil," říká Zinman a dodává: "Jsem velký zastánce teorie, která říká, že ceny a výnosy z cenných papírů se dříve nebo později znovu vrátí do historických průměrů."

V posledních třech letech investice do akcií přinesly 9procentní ztráty, naopak držení 10letých amerických dluhopisů znamenalo průměrné roční zhodnocení 9 procent.

"Když jste dlouhodobým investorem, tak je ten správný čas prodávat kvalitní dluhopisy a vrátit se do akciových investic," trdí Zinman. "Akcie mají patřit do strategického portfolia každého investora."

Klientům nyní Zinman radí nadvážit pozice v akciích velkých nadnárodních společností, dále držet akcie vysoce kvalitních amerických firem, a také mít v portfoliu akcie z rozvíjejících se trhů.

Z konkrétních sektorů se Zinmanovi líbí akcie bank. "Když patříte mezi trpělivé investory, tak vám investice do akcií finančních společností přinesou zajímavé zhodnocení."

Drobné investory Zinman odrazuje od alternativních investic, jako jsou komodity, hedgeové a private equity fondy, protože jsou podle něj pro ně stále neprůhledné.

Zdroj: CNBC