Kontrariánské a momentum investiční tipy pro rok 2011
|

Kontrariánské a momentum investiční tipy pro rok 2011

Banka Citigroup oslovila svých 20 akciových stratégů, které má po světě, aby dali na stůl své investiční nápady pro rok 2011. Tentokrát však šlo o doporučení, která by měla jít zaprvé proti proudu (contrarian), a zadruhé by měla zafungovat na základě aktuální nálady (momentum) na trzích.

Většina doporučení, ať už contrarian nebo momentum, byla spekulace na růst (long). Nejlepším kontrariánským tipem by mohly být podle stratégů Citi především akcie bank, kterým se v roce 2010 kurzově moc nedařilo.

Mezi jednotlivými světovými akciovými trhy se jeví jako nejlepší kontrariánský tip investice do podceňovaných japonských akcií.

Mezi doporučení, která hrají na aktuální náladu na trzích, vítězí stále akcie na rozvíjejících trzích (emerging markets), a to jak samotným držením indexu, který je zastupuje (MSCI EM), tak nepřímou sázkou například na evropské akcie firem, které vyvážejí na rozvíjející se trhy.

Jako nejlepší trh se podle momentového investování jeví Rusko.

V rámci kontrariánských tipů se jeví podle stratégů Citigroup jako nejzajímavější akcie brazilské těžařské společnosti Petrobras a britské banky HSBC.

Kontrariánské a momentum tipy pro rok 2011