Google: Kupujte akcie favorita výsledkové sezóny
|

Google: Kupujte akcie favorita výsledkové sezóny

Vzpomenete si ještě, co se stalo s akciemi Googlu po skvělých výsledcích za druhý kvartál? Akcie vystřelily "ke hvězdám", za pár týdnu připsaly přes dvacet procent. V současnosti se pohybují výrazně pod letošními maximy a důležitými klouzavými průměry. Google svá čísla za třetí čtvrtletí zveřejní už ve čtvrtek.

Světové akcie Alphabet (Google) Výsledková sezóna
Google - sídlo

Část poklesu z uplynulých týdnů může jde na vrub náladě na trhu. Google má ovšem před sebou důležité výzvy.

1. Slabá ekonomika Většina příjmů společnosti Google plyne z reklamního trhu. Výdaje na reklamu během ekonomického zpomalení zpravidla klesají. Možný návrat recse by tak pro Google mohl být fatální.

2. Přesun k výrobě Nákupem společnosti Motorola Mobility se Google stal přímým konkurentem Applu. Otazníky visí nad schopností fungujícího propojení softwaru od Googlu s přístroji Motorola. Rozdílné je i fungování firem - svobodomyslný "ajťácký" Google a přísně výrobní "továrna" na telefony.

3. Problém s regulací Po vyřešení situace v USA musí Google vyřešit různá omezení v Evropě a v Asii, především v Koreji a Číně.

4. Větší konkurence Apple na trhu s mobily a Yahoo! s AOL na poli internetové reklamy.

Proč se Facebook (zatím) nebojí Google+ Všechny uvedené hrozby jsou ovšem spíš dlouhodobého charakteru. Proto jsou akcie Googlu před výsledky jasnou nákupní příležitostí.

Google
Zdroj: BubbleBustInvesting.com