Kupujte akcie, vhodnější čas nemusí přijít
|

Kupujte akcie, vhodnější čas nemusí přijít

Jack Ablin, hlavní investiční stratég Harris Bank, v srpnu omezil pozice v akciích. Ke konci září ovšem svůj postoj začal přehodnocovat. Nejen podle něj teď může být ten nejlepší čas naskočit do akciového vlaku.

Trhy Světové akcie
Americké akcie

Ablina může podle jeho slov k nákupu akcií přimět několik faktorů. "Buď akcie kupuji, když jsou levně oceněné, abych je zkrátka držel dost dlouho na to, aby stihly posílit. Nebo dojde k vyřešení řecké dluhové krize. Dá se nakupovat i na základě momenta. A nebo tyto faktory kombinovat."

Pokud ovšem trh ztratí dalších zhruba 10 %, je podle Ablina čas nakupovat bez ohledu na Řecko.

Plán na záchranu eura je tady!

Stratég tvrdí, že trh v tuto chvíli počítá s 25% poklesem zisků v rámci S&P 500 v roce 2012. Podle ocenění akcií se také dá s 50% pravděpodobností počítat s návratem recese v USA během příštích čtyř kvartálů.

Dlouhodobé investování

"Pokud si stanovíte investiční horizont delší než pět nebo deset let, nakupujte bez obav rovnou dnes," věří Ablin v dlouhodobý růst akciových trhů. V krátkodobém horizontu je přesvědčen o bankrotu Řecka, který je fakticky již skutečností, nehledě na snahy o jeho "záchranu".

Jaký bude letošní říjen? Historie napovídá růst akcií o procento

Atraktivní úrovní indexu S&P 500 pro zájemce o nákup je podle stratéga Harris Bank 1 050 bodů, které na základě ocenění budou signalizovat pokles zisků amerických firem dokonce o 30 %.

Ablin stále věří růstovým akciím firem s velkou kapitalizací, zatímco prakticky všechny další typy akcií podvažuje (underweight). Po delší době považuje za atraktivní také akcie na mladých trzích. "Konečně se znovu obchodují s výraznou slevou."

Konec indexu Dow? Nahradí ho S&P Dow 500 Industrial Average?

Zdroj: CNBC