ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

KB: Výsledky za 3Q sice zaostaly za konsensuálním odhadem, ale bylo tomu tak především kvůli dalšímu odpisu řeckých vládních dluhopisů. Bez tohoto jednorázového vlivu výsledky jak na úrovni celkových výnosů, tak i čistého zisku překonaly konsensus. Struktura výnosů (celkově +2,1 % r/r) byla následující: čistý úrokový výnos +6 % r/r, výnos z poplatků a provizí -5 % r/r a výnos z obchodování -6 % r/r.

ČEZ: Zveřejní výsledky za 3Q ve středu (9.11.) před začátkem obchodování. EBITDA by se měla meziročně snížit kvůli nižším cenám elektřiny a odstávkám v jaderných elektrárnách. Konsensus trhu očekává meziroční pokles EBITDA o 6,6 %, což se ČS zdá trochu optimistické. Čistý zisk (konsensuální odhad 7,55 mld. Kč, tj. -34 % r/r) bude tažen dolů novou daní na emisní povolenky a přeceněním opce na MOL (cena akcií MOL se během 3Q snížila o 36 %).

Unipetrol: Výsledky za 3Q byly podle očekávání slabé kvůli velmi nízkým rafinérským maržím a jednoměsíční odstávce litvínovské rafinérie. Podle finančního ředitele společnosti by se provozní výsledek za prvních 9 měsíců letošního roku neměl ve 4Q snížit, i když současné hospodářské prostředí je "velmi tvrdé" a společnost nevidí žádné náznaky zlepšení v petrochemickém segmentu.

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Telefónica CR: Zveřejňuje výsledky za 3Q ve čtvrtek (10. listopadu) v 16h. Tuzemské aktivity by podle očekávání měly zůstat slabé, zatímco slovenská pobočka by měla pokračovat v růstu. ČS očekává meziroční pokles čistého zisku o 63,9 %, tedy o 16,9 % bez vlivu zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv z 3Q 2010. Výhled společnosti na meziroční pokles OIBDA o 1 až 5 % nepovažuje ČS za realistický.

CME: Zveřejnila za 3Q relativně slušné výsledky, které byly mírně nad tržním konsensem i odhady ČS (na provozní úrovni). Společnost potvrdila svůj výhled na tento rok (tržby 850 mil. USD a OIBDA 166 mil. USD, což je v souladu s tržním konsensem). Její akcie si za poslední měsíc připsaly více než čtvrtinu a alespoň částečně mírní letošní slabou výkonnost.

Fortuna: Zveřejnila výsledky za 3Q, které byly na úrovni tržeb v souladu s odhady, zatímco provozní výsledek byl negativně ovlivněn náklady na rozjezd loterie.

Zdroj: Česká spořitelna