Barclays doporučuje do roku 2012 tyto akcie
|

Barclays doporučuje do roku 2012 tyto akcie

Rok 2011 byl nadmíru volatilní. Zemětřesení v Japonsku, dluhová krize v Evropě, pomalé zotavování americké ekonomiky - to jsou jen příklady faktorů, které nejvíce ovlivňovaly světové trhy. Akcie se v letošním roce staly rizikovým aktivem a investoři se obávají pokračování v příštím roce. Analytici z Barclays ovšem vydali doporučení, které by mělo investorům pomoci vybrat takové akcie, které čeká v příštím roce nejlepší zhodnocení. Data jsou ze 14. prosince, některé akcie za tu dobu sice mírně posílily, růstový potenciál ovšem napovídá, kterým akciím analytici Barclays věří v delším horizontu.

Sektory Světové akcie Akciové tipy

Honeywell

Růstový potenciál: 30,5 %

Společnost vyvíjí a vyrábí technologické komponenty do spotřebičů pro domácnost. Specializuje se na komfort, bezpečnost a energetickou úspornost.

Nike

Růstový potenciál: 31,3 %

Firma se zabývá vývojem a výrobou obuvi a oblečení.

Noble Energy

Růstový potenciál: 32 %

Těžební společnost se specializací na ropu a plyn. Těžební sektor spojený s ropou by měl být podle analytiků příští rok v oblibě.

McKesson

Růstový potenciál: 32,3 %

Společnost vyrábí a dodává léky a zdravotnické technologie do nemocnic ve Spojených státech.

Abercrombie & Fitch

Růstový potenciál: 32,8 %

Jeden z nejznámějších oděvních řetězců ve Spojených státech se díky dobrému managementu a vysoké spotřebitelské důvěře snaží expandovat i do zahraničí.

Vertex Pharmaceuticals

Růstový potenciál: 33,1 %

Další zástupce z farmaceutického sektoru. Mezi jeho nejznámější léky patří Incivek, a také Kalydeco, který čeká na schválení.

Mylan

Růstový potenciál: 34,2 %

Také tato farmaceutická společnost by měla těžit z léků, které přijdou na trh v letech 2012 a 2013. Jmenovitě to jsou Lexarpo, Actos a Diovan.

Aetna

Růstový potenciál: 34,2 %

Firma ze sektoru zdravotní péče. Proti případným propadům na trzích je chráněná velmi dobrou expozicí ve státem podporovaných systémech Medicare a Medicaid.

Brinker International

Růstový potenciál: 34,8 %

Provozovatel restaurací oblíbených hlavně díky výhodným a kvalitním menu.

Las Vegas Sands

Růstový potenciál: 36,6 %

Tato společnost patří k největším světovým developerům v oblasti zábavy a ubytování. Na svém kontě má několik hotelů a zábavních center. Velký potenciál mají aktivity v Macau a Singapuru.

Boeing

Růstový potenciál: 36,8 %

Výrobce letadel by měl v příštím roce těžit z narůstajícího zájmu o leteckou dopravu na mladých trzích a z několika zakázek pro americkou vládu.

Laboratory Corporation of America

Růstový potenciál: 38,7 %

Firma, která se zabývá testováním lékařských materiálů a diagnostikou. Firma by měla těžit z celkově dobré nálady v sektoru.

FedEx

Růstový potenciál: 39,4 %

Přepravce by měl nadále těžit z vysoké poptávky ve Spojených státech, kde se posílá nejvíce balíků. Firmě samozřejmě pomáhá i celosvětová působnost.

Agilent Technologies

Růstový potenciál: 39,5 %

Společnost vyvíjí veškerá laboratorní a vědecká měřící zařízení a pomůcky. Technologický a zdravotnický sektor by měly firmě pomoci k růstu zisku.

NYSE Euronext

Růstový potenciál: 41,3 %

Během roku se naplno rozběhla jednání s Deutsche Börse ohledně spojení.

Apple

Růstový potenciál: 42,1 %

Applu by mělo v příštím roce pomoct několik novinek. Mimo jiné vysoce očekávaný iPhone 5.

Stanley Black & Decker

Růstový potenciál: 42,2 %

Firma vyrábí produkty pro stavebnictví, a to jak pro velké konstrukce, tak pro domácnosti. Chystá se představit několik nových výrobků, zároveň chce pokračovat v úsporách.

Covidien

Růstový potenciál: 45,2 %

Firma dodává materiály a zařízení do nemocnic a soukromých klinik. V dalším roce by se měl Covidien soustředit také na případné akvizice.

Teradyne

Růstový potenciál: 49,5 %

Společnost je předním dodavatelem automatických zkušebních systémů. Firmu by do nadprůměru v rámci sektoru měla posunout také letošní akvizice společnosti LitePoint.

United Continental Holdings

Růstový potenciál: 52,2 %

Letecká společnost by měla v dalších letech těžit hlavně z rostoucích tržeb, které plynou ze zvyšující se poptávky po letecké přepravě.

Plains Exploration & Production

Růstový potenciál: 57,7 %

Zástupce těžebního průmyslu se zabývá hledáním a těžbou ropy a zemního plynu. Růst produkce a rezerv by měl vrcholit v roce 2014. Do té doby by měly akcie společnosti růst.

Fluor

Růstový potenciál: 58,5 %

Zástupce sektoru stavebnictví. Jde konkrétně o extrémní stavebnictví a konstrukce, které se využívají hlavně při těžbě surovin. Firma by tak měla těžit z dobré nálady v ropném sektoru.

Suncor Energy

Růstový potenciál: 62,5 %

Z klasických surovin by se měla firma v dalších letech soustředit na ropné písky. Pomůže jí také velké množství hotovosti.

Freeport-McMoRan

Růstový potenciál: 64,3 %

Firma je největším světovým producentem mědi, zlata a molybdenu. Podle analytiků těží firma hlavně z toho, že se z velké části podílí na tvorbě ceny mědi.

Potash

Růstový potenciál: 68,6 %

Společnost vyrábí hnojiva a další produkty, které se používají v zemědělství. S vysokými cenami zemědělských komodit by se měla zvednout i poptávka po hnojivech.

Baker Hughes International

Růstový potenciál: 69,4 %

Společnost nabízí služby spojené s ropným průmyslem a samotné vrty. Marže Baker Hughes by se měly v dalším roce zlepšit. Napojení na ropný průmysl by mělo výrazně pomoci akciím společnosti.

Citigroup

Růstový potenciál: 80,2 %

Finanční dům poskytující téměř veškeré služby spojené s investicemi a bankovnictvím by měl příští rok zažít prudký růst. Těží hlavně z růstu mladých trhů a z uzdravování americké ekonomiky.

Dana Holdings

Růstový potenciál: 92,5 %

Firma vyrábí komponenty do automobilů. Ve Spojených státech se jí daří hlavně díky napojení na nákladní automobily, kam dodává řadu součástek. Ty jsou navíc žádané i v zámoří.

Tesoro

Růstový potenciál: 112,2 %

Další těžební společnost se specializací na ropu a plyn. Analytiky už několik čtvrtletí překvapuje a tento trend by měl vydržet i v dalších letech.

TCF Financial

Růstový potenciál: 122,4 %

Společnost nabízí finanční služby. Jedná se klasickou mid-cap banku, která by měla překonat podobně velké konkurenty v USA.

Zdroj: Barclays Capital